Синхронізація процесів виробництва та продажу: в Енергоатомі відбулася планова нарада головних інженерів АЕС

Понеділок, 12 Липень, 2021 - 11:04

7–9 липня 2021 року головні інженери вітчизняних атомних електростанцій та інших відокремлених підрозділів Енергоатома обговорили низку важливих питань, що виникають на АЕС і підприємствах ядерно-промислового комплексу. Захід проходив під головуванням т. в. о. першого віцепрезидента НАЕК Олександра Остаповця і виконавчого директора з виробництва та ремонтів Енергоатома Юрія Шейка та за участі віцепрезидента Компанії і водночас тимчасового виконувача обов’язків директора Енергоатом-Трейдинга Хартмута Якоба.

Олександр Остаповець наголосив саме на необхідності взаємодії керівників технічним персоналом атомних станцій з відокремленим підрозділом «Енергоатом-Трейдинг», який з початку роботи «нового ринку» (тобто з 1 липня 2019 року) реалізує електроенергію, згенеровану НАЕК.

«Ми маємо чітко усвідомлювати, що лише за умови збалансованої внутрішньої діяльності Енергоатом уникне ситуацій, коли доводиться терміново шукати покупця на надлишок виробленої нами електроенергії», – підкреслив пан Остаповець.

А Хартмут Якоб зазначив, що такий великий гравець ринку, яким є ДП «НАЕК «Енергоатом», на власному прикладі має демонструвати високу ефективність, що закономірно призведе до зменшення небалансів, зростання платежів за передоплатою та кращої прогнозованості доходів Компанії.

«В ринкових умовах роботи надзвичайно важливо забезпечити оптимальний обсяг виробництва електричної енергії на АЕС, – пояснив пан Якоб. – Енергоатом має трансформувати стратегію «оператора АЕС» у стратегію повноцінної енергетичної компанії, що максимізує прибуток на всіх сегментах ринку. Для цього слід налагодити ефективну взаємодію виробничих підрозділів Компанії з трейдинговим».

Своєю чергою Юрій Шейко констатував: «Під час нарад головних інженерів, які в Енергоатомі задля покращення ефективності роботи проводять щоквартально, обговорюються передусім питання поточної екплуатації, ремонтів та безпеки АЕС».

Присутні на нараді діляться досвідом, спільно аналізують стан справ, обговорюють співпраці різних підрозілів НАЕК, і це, сказав пан Шейко, має велике значення для всіх учасників. Зокрема й для фахівців Дирекції НАЕК «Енергоатом» та представників Держатомрегулювання, яких завжди обов’язково запрошують.

«Сьогодні вкрай важливо забезпечити максимальну координацію інженерних підрозділів АЕС з трейдингом, своєчасно й правильно спланувати та якісно провести ремонтні кампанії. Це – завдання номер один для технічних і економічних служб Енергоатома», – резюмував Юрій Шейко.