Керівник Енергоатома взяв участь у Євразійському форумі зеленої енергетики

П'ятниця, 9 Липень, 2021 - 16:42

7-8 липня 2021 року т. в. о. президента  ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін взяв участь у Євразійському форумі зеленої енергетики та чистих технологій, організованому Міністерством торгівлі США.

У форумі, що проходив у режимі онлайн-конференції, брали участь заступниця міністра енергетики України Юлія Підкоморна, головний держінспектор України з ядерної та радіаційної безпеки Григорій Плачков, директор ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» Ігор Шевченко.

Захід був присвячений питанням використання відновлюваних джерел енергії  та впровадженню малих модульних реакторів (ММР) у світі. До дискусії долучилися посадовці державних інституцій США, керівники держвідомств України, представники Туреччини, Узбекистану, Казахстану, компанії – власники технологій ММР тощо.

У своїй презентації «Можливість впровадження ММР-технології в Україні» керівник Енергоатома Петро Котін показав, що Компанія продовжує вивчати комплекс питань, що стосуються перспектив і проблем впровадження малих модульних реакторів у нас із урахуванням національної енергетичної стратегії.

Пан Котін зауважив, що при будівництві нових енергоблоків АЕС в Україні ДП «НАЕК «Енергоатом» надаватиме пріоритет реакторам типу PWR (Pressurized Water Reactor) великої потужності, але із цікавістю розглядатиме й малі модульні реактори – з огляду на зростання потреби у гнучкіших в експлуатації та маневрових потужностях АЕС.

Керівник Компанії повідомив про розпочату співпрацю з низкою американських розробників малих модульних реакторів та висловив упевненість у продовженні плідного партнерства задля подальшого розвитку чистих енергетичних технологій.

Учасники форуму також обговорили пакет програм фінансової підтримки з боку США для реалізації сучасних проєктів низьковуглецевої та зеленої енергетики в різних країнах.