Енергоатом та Westinghouse виходять на новий рівень співпраці

Середа, 30 Червень, 2021 - 16:12

29 червня 2021 року відбулася зустріч т. в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна зі старшим віцепрезидентом з комерційної діяльності компанії Westinghouse Electric Company LLC Еліасом Гедеоном. Сторони обговорили та домовилися розпочати співпрацю в галузі нових енергоблоків українських атомних станцій.

Використання американської технології АР1000 (двоконтурного реактора 3-го покоління з водою під тиском, загальною потужністю близько 1100 МВт, конструкція якого має меншу кількість компонентів, а стандартизація й ліцензування допомагають скоротити терміни та вартість будівництва), яка вважається однією з найкращих у світі, в довгостроковій перспективі дасть Енергоатому можливість забезпечувати найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність та дбайливе ставлення до довкілля. 

Для здійснення конкретних кроків у межах широкого кола питань співробітництва сторони домовилися створити спільну робочу групу. Поміж іншого ДП «НАЕК «Енергоатом» ініціюватиме розробку проєктів двосторонніх документів і заходів, спрямованих на поглиблення українсько-американського співробітництва в галузі ядерної енергетики за підтримки Westinghouse Electric Company.