Енергоатом та Організація канадської ядерної промисловості (OCNI) підписали лист про наміри щодо подальшої співпраці

Середа, 30 Червень, 2021 - 09:32

29 червня 2021 року керівники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Організації канадської ядерної промисловості (OCNI) під час відеоконференції підписали лист про наміри, яким формалізували попередньо досягнуті домовленості зі впровадження спільних з канадськими компаніями проєктів у ядерно-енергетичній сфері.

В листі сторони підтвердили намір найближчим часом укласти меморандум про взаєморозуміння і співпрацю, що уточнюватиме принципи та напрями майбутньої взаємодії між Енергоатомом і OCNI.

Предметом взаємовигідної співпраці мають стати, зокрема, питання будівництва нових атомних енергоблоків, водневих технологій, поводження з відходами, виробництва медичних ізотопів, гармонізації нормативних актів й інші, що становитимуть спільний інтерес. Сторони також планують проведення торгових місій та семінарів з обміну інформацією щодо новітніх світових розробок в атомній енергетиці, зокрема малих модульних реакторів.

«Ми розраховуємо, що діалог, започаткований цього року, дасть нам змогу знайти практичні спільні інтереси для налагодження співробітництва між Енергоатомом та канадськими партнерами», – сказав т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Своєю чергою президент OCNI  Рон Оберт подякував Енергоатому за цікаву перспективу співпраці та представив понад десяток канадських компаній, зацікавлених у ній.

В заході також взяли участь представники українського та канадського посольств і члени OCNI.

 

Для довідки: Перша зустріч представників НАЕК і OCNI відбулася 4 лютого 2021 року, під час якої обговорювалися можливості кооперації, зокрема у виробництві, транспортуванні та збуті водню і співпраці у створенні центрів обробки даних поблизу майданчиків АЕС.

Організація канадської ядерної промисловості має повноваження надавати підтримку ядерній галузі в Канаді та допомагає своїм компаніям у розвитку міжнародних можливостей і спільних проєктів. Наразі дійсними членами OCNI є 220 канадських компаній, які постачають товари та надають послуги для ядерних реакторів на внутрішньому та зовнішньому ринках.