Енергоатом та Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт щодо ліцензійної документації на ядерне паливо для блока №2 РАЕС

Четвер, 10 Червень, 2021 - 14:07

10 червня 2021 року в Міненерго за участі міністра енергетики Германа Галущенка представники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВР-440 для енергоблока №2 Рівненської атомної електростанції. Цьому передувала робоча зустріч сторін в Енергоатомі, під час якої обговорювалися питання поточної технічної співпраці.

Свої підписи під документом поставили т. в. о. президента «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та  віцепрезидент Westinghouse і керівний директор у Північній та Східній Європі Азіз Даґ (Aziz Dag).

Герман Галущенко зазначив, що завдяки багаторічній плідній співпраці з компанією Westinghouse Україна впевнено рухається до зміцнення енергетичної незалежності.

«Співпраця України та США в галузі атомної енергетики є стратегічно важливою для нас. Україна зацікавлена у поглибленні співробітництві з Westinghouse, адже диверсифікація постачання ядерного палива – це запорука енергетичної безпеки. Крім того, завдяки співпраці з компанією світового рівня ми даємо поштовх до розвитку вітчизняної атомної енергетики», – наголосив очільник Міненерго.

Керівник Енергоатома Петро Котін підкреслив, що ця угода є важливим кроком вперед на шляху диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські атомні станції.

«Уклавши цей контракт, Енергоатом продовжив диверсифікацію та зробив ще один крок для зміцнення безпеки і незалежності енергетичної галузі України», – підкреслив пан Котін.

Він нагадав, що контракт на постачання палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС розроблявся з урахуванням вже наявного досвіду співпраці з Westinghouse з диверсифікації поставок ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 та був підписаний 30 вересня 2020 року в Офісі Президента України Володимира Зеленського за його особистої участі.

Наступним етапом до впровадження палива для реакторів ВВЕР-440 на українських АЕС є його ліцензування відповідно до вимог законодавства та нормативних документів України.

У свою чергу Азіз Даґ підкреслив: «Ми радо продовжуємо підтримку наших клієнтів у стратегії їхньої диверсифікації. Цей процес є ключовою передумовою безпеки для доставки й експлуатації ядерного палива. Як провідна компанія в ядерній галузі, Westinghouse має перевірений досвід підтримки процесу ліцензування ядерних матеріалів для своїх паливних конструкцій в усьому світі».

Планується, що першу дослідну партію паливних збірок (не більше 12 штук) виробництва компанії  Westinghouse завантажать в активну зону енергоблока №2 Рівненської АЕС у 2024 році. Загальний обсяг постачання за контрактом передбачає не менше 1056 паливних збірок.

Теги: