Розпочалися роботи в рамках планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці ЮУАЕС

Четвер, 10 Червень, 2021 - 12:35

Тривалість ремонтної кампанії, яка стартувала на енергоблоці №2 ВП ЮУАЕС 5 червня, визначається терміном виконання реконструкції системи охолодження генератора з установкою пластинчатих теплообмінників.

Це дозволить виключити забруднення внутрішніх поверхонь трубок газоохолоджувачів карбонатними відкладеннями, тож у подальшому не доведеться їх чистити і розвантажувати енергоблок. Минулого року аналогічну роботу вже виконували на першому «мільйоннику» Южно-Української АЕС. До цього подібні операції на українських атомних електростанціях не проводились.

За словами начальника відділу підготовки та проведення ремонтів ВП ЮУАЕС Олександра Бистріцького, серед реконструктивних робіт також буде виконуватись заміна захисного теплоізоляційного покриття трубопроводів у кабельних приміщеннях, модернізація нейтронних аналізаторів.

«ППР на другому енергоблоці розрахований на 65 діб. Основні роботи, які мають бути виконані у реакторному відділенні, – це середній ремонт реактора з повним вивантаженням активної зони, капремонт третього парогенератора та другого циркуляційного насоса, вихрострумовий контроль теплообмінних трубок на усіх чотирьох парогенераторах. У турбінному відділенні заплановані до виконання: капітальний ремонт турбіни, підшипників турбоагрегата з першого по чотирнадцятий, насосів техводи відповідальних споживачів. Якщо говорити про електричний цех, то тут під час ППР потрібно виконати середній ремонт турбогенератора та збудника турбогенератора», - коротко окреслив обсяги запланованих робіт Олександр Бистріцький.

У відділі підготовки та проведення ремонтів ВП ЮУАЕС кажуть, що ППР має пройти без відставання від графіка. Для проведення робіт є всі необхідні матеріали та запчастини. Левову частку завдань виконуватимуть власними силами, з підрядних організації до ремонтної кампанії на другому енергоблоці залучені лише «НЕОТЕХРЕСУРС» та «Атомремонт».

Одразу після завершення середнього планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №2 Южно-Української АЕС для проведення ППР мають зупинити енергоблок №1.