Керівництво Енергоатома обговорило з Представництвом Євросоюзу в Україні та Спільним офісом підтримки спільні проєкти з підвищення безпеки АЕС

Понеділок, 7 Червень, 2021 - 08:18

В Енергоатомі відбулася зустріч з членами Представництва Європейського Союзу в Україні та Спільного офісу підтримки (JSO). Керівник Компанії Петро Котін привітав учасників і зазначив, що за сприяння європейської сторони процес підвищення безпеки українських АЕС та поводження з радіоактивними відходами знаходиться на стабільно високому світовому рівні.

  • Програми TACIS та INSC (Instrument for Nuclear Safety Cooperation) зробили вагомий внесок в підвищення безпеки АЕС та поводження з радіоактивними відходами. Я особисто був безпосереднім керівником низки проєктів в рамках цих програм. Зокрема, один із останніх, – «Спільна програма в галузі ядерної безпеки, направлена на підвищення рівня експлуатаційної ефективності, дотримання норм безпеки і ефективності використання кадрового потенціалу НАЕК «Енергоатом» і її атомних електростанцій», який включав у себе п’ять окремих підпроєктів загальною вартістю 7,6 млн євро.

Пан Котін висловив сподівання на подальше партнерство в рамках нової програми EINS (European Instrument for Nuclear Safety). Він подякував Європейському Союзу за багаторічні й ефективні відносини у сфері виконання Комплексної програми підвищення безпеки АЕС України, корпоратизації Компанії та усіх інших сферах співпраці.

На зустрічі були присутні пані керівник відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля представництва ЄС в Україні Клое Алліо (онлайн), радник міністра ЄС з питань енергетики Торстен Вьоллерт, пані керівник проєкта представництва ЄС в Україні Віталія Мудрук,  директор Спільного офісу підтримки проєктів Єврокомісії (JSO) Девід Корбетт, старший банкір департаменту енергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна (онлайн).

Радник міністра ЄС з питань енергетики Торстен Вьоллерт підкреслив, що важливо, щоб ринок електроенергії в Україні працював, адже у перспективі він буде спільним з європейським.

Віце-президент Енергоатома Хартмут Якоб детально поінформував європейських гостей про функціонування нового ринку електроенергії та ситуацію, у якій наразі доводиться працювати Енергоатому.

- НАЕК «Енергоатом» вже другий рік несе надзвичайно велике соціальне навантаження. Водночас однією з найбільш гострих проблем для Компанії є заборгованість за відпущену електроенергію, що становить на сьогодні 19,9 млрд грн. Із цієї суми борг «старого» ринку – 11,6 млрд грн. Ця заборгованість негативно впливає на фінасовий стан Енергоатома та створює ризики невиконання інвестиційних, виробничих та інших програм. Для нас критично важливим є вирішення питання щодо фінансового збалансування механізму PSO та погашення існуючої заборгованості, - розповів пан Якоб.

Також у зустрічі брали участь т.в.о. виконавчого директора з виробництва та ремонтів Ігор Полович, виконавчий директор з правового забезпечення Енергоатома Людмила Володіна, директор з ядерної та радіаційної безпеки Наталія Шумкова, директор із закупівель ядерного палива та регулювання зовнішньоекономічної діяльності Світлана Степанська, директор з міжнародного співробітництва Тарас Токарський та інші посадові особи Компанії.

Раніше цього тижня керівництво Енергоатома зустрічалося з послами G7. Сторони обговорили плани з модернізації і поглиблення інтеграції енергосистеми України з Європою, а також підкреслили потребу у справедливому для всіх гравців ринку електроенергії.

 

Для довідки.

Спільний офіс підтримки (JSO) був створений Європейською Комісією у Києві в січні 2005 року для управління Інструментом співробітництва з ядерної безпеки (ІСЯБ/INSC, Instrument for Nuclear Safety Cooperation).

JSO надає пряму підтримку українським партнерам ЄК в ідентифікації, підготовці та реалізації проектів в рамках ІСЯБ відповідно до вимог їх технічного завдання.

Основна мета JSO є підтримка просування ефективної культури безпеки в Україні відповідно до принципів Конвенції МАГАТЕ про ядерну безпеку та відповідно до положень Договору про EURATOM.