ЦИТАТА ДНЯ

Четвер, 29 Квітень, 2021 - 08:43

Костянтин Щербань, начальник відділу підготовки і проведення ремонтів ЮУАЕС про підсумки ППР на енергоблоці №3:

«На енергоблоці №3 ЮУАЕС успішно завершено планово-попереджувальний ремонт (ППР)*. Строк його проведення скорочено на дев’ять з половиною діб.

Ремонт тривав з 2 січня по 23 квітня. Замість відведених 120 діб впорались за майже 111. Виконано всі заплановані штатні ремонтні роботи та переважну більшість реконструктивних. Серед них встановлення додаткового ежектора вакуумної системи конденсатора турбогенератора, модернізація системи керування резервних дизель-генераторів, заміна акумуляторних батарей першої системи безпеки, реконструкція системи автоматичної пожежної сигналізації першої системи безпеки і реконструкція системи охолодження генератора. Одну з робіт, що входить до Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків, а саме - оснащення установки автоматичного контролю силового маслонаповненого устаткування головної схеми видачі потужності АЕС, перенесли на 2022 рік. Причина - пізнє постачання запчастин і комплектуючих. Я впевнений, наступного року ми реалізуємо її у повному обсязі.

До ремонтних робіт на енергоблоці №3 було залучено 1530 працівників. З них 1300 – власний персонал АЕС та 230 – з підрядних організацій. Роботи виконували професійно, злагоджено. Успішність ремонтних робіт оцінюється за двома критеріями: якістю та швидкістю. Я з впевненістю можу сказати, що ремонт виконано успішно. А скорочення терміну ППР і дострокове ввімкнення енергоблока в мережу дозволить додатково виробити 228,5 млн квт•год електроенергії».

 

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.