Енергоатом замовив у Турбоатома продукцію на півмільярда гривень

Вівторок, 20 Квітень, 2021 - 15:30

20 квітня 2021 року НАЕК «Енергоатом» і АТ «Турбоатом» підписали контракт про виготовлення та поставку конденсатора турбіни для енергоблока №1 Запорізької АЕС. За умовами договору Турбоатом виготовить і поставить на Запорізьку атомну станцію конденсатор блочно-модульного виконання. Вартість контракту становить 525,8 млн грн.

Виготовлення і відвантаження устаткування конденсатора для ЗАЕС-1 планують завершити до кінця травня 2022 року. Окупність витрат становитиме близько 8,5 років.

Т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосив: «Для Компанії це дуже важлива подія. Енергоатом впевнено втілює програму модернізації обладнання 15 енергоблоків чотирьох українських АЕС з серпня 2019-го та розраховану на п’ять років. На трьох блоках ЗАЕС (№№ 2, 3, 4) вже експлуатуються нові конденсатори. Завершується виготовлення конденсатора для енергоблока №5. На 2023-й рік такі роботи заплановані на енергоблоці №6 ЗАЕС».

Гендиректор АТ «Турбоатом» Віктор Суботін своєю чергою повідомив, що це важливий контракт для машинобудівників, адже він означає замовлення на суму в півмільярда гривень та завантаження підприємства роботою більше ніж на рік. «Я дуже вдячний Енергоатому за довіру», – додав він.

Генеральний директор ВП «Атомкомплект» Олег Дорошенко зазначив: «Важко переоцінити значення цієї угоди. Роботи із заміни конденсаторів матимуть як економічний ефект у вигляді вироблення додаткової електроенергії, так і технічний – підвищення надійності експлуатації енергоблоків».

Заміна конденсаторів на енергоблоках українських АЕС забезпечить приріст електричної потужності турбоустаткування щонайменше на 15 МВт. Тож чергових робіт чекають на Запорізькій атомній станції.

«Необхідність виконання робіт із заміни конденсатора визначається відмовою від використання у другому контурі сплавів, що містять мідь, – для підвищення надійності та безпечності роботи парогенераторів, – пояснює Сергій Мурадханов, заступник головного фахівця з атомних електростанцій (з реконструкції турбінного устаткування) ЗАЕС. – Заміна конденсатора дасть змогу підвищити ефективність його роботи».