Українські атомники взяли участь у міжнародній конференції з постфукусімських заходів

Вівторок, 16 Березень, 2021 - 15:11

На українських атомних електростанціях впроваджуються постфукусімські заходи. Про це говорили під час міжнародної конференції Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС), присвяченій десятиріччю аварії на японській станції Фукусіма. 

«Постфукусімскі заходи – одні з найактуальніших у нашій роботі. Це  – важлива складова Комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків українських АЕС», – підкреслив представник ВАО АЕС на Запорізькій атомній електростанції Віктор Лівінський.

Метою цьогорічного заходу стало формування сучасного погляду на причини та наслідки Фукусімської аварії. У конференції взяли участь працівники атомних станцій – організацій-членів ВАО АЕС-МЦ, керівники програм і напрямків, радники секретаріату ВАО АЕС-МЦ, ветерани атомної енергетики, представники осередків молодіжного руху ВАО АЕС-МЦ.

Українські атомники під час конференції наголосили: ретельно вивчають досвід інших країн, щоб досягти максимального рівня культури безпеки на своїх атомних станціях. «Передусім ми маємо думати про безпеку, щоб в будь-яких ситуаціях максимально швидко знаходити оптимальний вихід, – наголосив координатор молодіжного руху ВАО АЕС на Запорізькій АЕС Андрій Туз. – Якщо ми будемо готові до викликів, ми зможемо адекватно і ефективно реагувати на них».

Експлуатація енергоблоків вітчизняних АЕС за останні роки не викликала жодних екологічних змін, що свідчили б про погіршення стану довкілля у районі їх розташування порівняно із попередніми роками.