Блок №3 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Четвер, 4 Березень, 2021 - 16:52

Станом на 4 березня  2021 р. (61 доба планово-попереджувального ремонту (ППР*) на третьому енергоблоці ЮУАЕС виконували наступні роботи:

- ремонт другого каналу системи безпеки;

- вихорострумовий контроль теплообмінних трубок парогенератора №1;

- гідроочищення теплообмінних трубок конденсатора турбіни;

- ремонт циліндра високого тиску та циліндра низького тиску №3 (відновлення радіальних проміжків діафрагменних і кінцевих ущільнень).

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- заміна секцій комплектних розподільчих пристроїв 6 кВ (підключення струмопроводу до шаф, демонтаж та монтаж кабельної продукції, підключення контрольного кабелю, монтаж металевих конструкцій);

- заміна секцій комплектних розподільчих пристроїв 0,4 кВ (бетонування закладних деталей, оздоблювальні роботи);

- реконструкція автоматичної пожежної сигналізації першої системи безпеки (пусконалагоджувальні роботи);

- реконструкція автоматичної пожежної сигналізації приміщень (монтаж кабельних трас і кабельної продукції, встановлення протипожежних сповіщувачів);

- модернізація системи управління резервних дизель-генераторів (демонтаж кабелю, монтаж стендів датчиків, шаф, кабельної продукції та металевих конструкцій під обладнання).

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №3 ЮУАЕС 2 січня відключено від енергосистеми України для проведення середнього ремонту тривалістю 120 діб.