Заява президента НАЕК «Енергоатом» з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією

Шановні колеги!

9 грудня наша держава разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією.

З кожним роком для українців ця дата набуває все більшого значення, особливо в умовах загострення військового конфлікту та нестабільної ситуації в державі. Саме в цей день ми особливо усвідомлюємо, які глибокі негативні наслідки має корупція для суспільства, держави, підприємства та кожного з нас.

У 2006 році, будучи ще зовсім молодою державою, Україна ратифікувала Конвенцію ООН проти корупції, після чого було закладено підґрунтя універсальної системи боротьби з корупцією. Однак масові протести восени 2013 року та взимку 2014 року через тотальну корупцію в державі та зневіру в її правові інститути показали, що зроблені кроки на шляху зменшення корупції є недостатніми.

З часу Революції Гідності минуло п’ять років, і за цей період було суттєво оновлено антикорупційне законодавство та створено нові антикорупційні органи. Революція Гідності дала нам поштовх не для декларативних реформ, а поклала на нас обов’язок впроваджувати реальні зміни. Це єдино правильний для України шлях і нам треба продовжувати роботу в цьому напрямі. Водночас, незважаючи на всі заходи та реформи в антикорупційній сфері, дані цьогорічного моніторингового дослідження КМІС «Стан корупції в Україні» свідчать, що корупція і надалі продовжує бути однією із найбільших актуальних проблем українців, а тому ми зобов’язані нарощувати результативність у цій сфері.

Для Енергоатома прозорість, відкритість та запобігання корупції завжди були і залишаються одними з основних пріоритетів у діяльності. Наша Компанія постійно підтримує державні ініціативи і реформи антикорупційного законодавства та активно впроваджує системні заходи, спрямовані на запобігання та протидію корупції на підприємстві.

Хочу вас запевнити, що Енергоатом не зупиниться на досягнутому й надалі здійснюватиме все необхідне задля зменшення корупційних ризиків у всіх бізнес-процесах Компанії, і 2018 рік у цьому сенсі є визначальним. У цьому році задля імплементації Компанією міжнародних практик антикорупційних заходів було розпочато впровадження міжнародного стандарту ISO 37001:2016 «Антикорупційні системи менеджменту». Також проводиться внутрішня і зовнішня оцінки корупційних ризиків у діяльності Енергоатома, що також свідчить про нашу відкритість і прагнення працювати прозоро, ефективно та відповідально.

Зі свого боку, висловлюю вдячність усім працівникам НАЕК «Енергоатом», які у своїй повсякденній нелегкій справі не залишаються осторонь та всіма своїми діями та вчинками утверджують у Компанії найкращі етичні стандарти. Вірю, що кожен із нас прагне жити в прогресивній європейській державі, і тому в цей непростий для нашої країни час нам потрібно ще більше об’єднати свої зусилля проти нашого спільного внутрішнього ворога – корупції.

З повагою,

президент НАЕК «Енергоатом»

Юрій Недашковський