В Енергоатомі завершено проведення внутрішньої оцінки корупційних ризиків

В ДП «НАЕК «Енергоатом» проведено внутрішню оцінку корупційних ризиків з метою визначення правових, організаційних та інших заходів, направлених на мінімізацію проявів корупції в Компанії, впровадження ефективного контролю та управління виявленими корупційними ризиками.

На виконання вимог антикорупційного законодавства президентом Компанії була сформована Робоча комісія з оцінки корупційних ризиків у діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом».

До проведення внутрішньої оцінки було залучено незалежних експертів з питань антикорупційного законодавства, зокрема Бойка Олега Ігоровича – незалежного консультанта з корпоративного управляння, управління ризиками, етики та комплаєнсу (GRC), розробника тренінгів та тренера Професійної асоціації корпоративного управління (ПАКУ), члена Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ), члена Open Compliance and Ethics Group («Відкрита група комплаєнсу та етики», професійна асоціація, США) та Шульгу Віктора Анатолійовича – юриста практики безпеки бізнесу адвокатського об’єднання Juscutum, сертифікованого Compliance Officer.

Під час восьми засідань Робочою комісією були проаналізовані результати анонімних опитувань працівників Компанії, досвід інших підприємств, установ, організацій з реалізації антикорупційних процедур, результати розгляду повідомлень у засобах масової інформації. За наслідками аналізу об’єктами оцінки визначено такі сфери діяльності Компанії: публічні закупівлі, кадрова політика, запобігання і протидія корупції, договірна робота, управління ресурсами. В межах кожного об’єкту оцінки здійснено ідентифікацію корупційних ризиків та їх аналіз.

За результатами оцінки корупційних ризиків президентом Компанії затверджено звіт, яким визначено заходи із запобігання, усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків в діяльності підприємства.

Найближчим часом на підставі вказаного звіту буде сформовано План-графік, яким будуть конкретизовані строки та особи (підрозділи), відповідальні за впровадження зазначених заходів.

Внутрішня оцінка корупційних ризиків спрямована на мінімізацію виявлених ризиків, підвищення прозорості діяльності Компанії, посилення контролю за дотриманням вимог встановлених регламентів, створення додаткових обмежень та перепон з метою зменшення ймовірності вчинення корупційних дій посадовими особами Компанії.