Методологiчна допомога

З 1 січня 2020 року змінюється законодавство з питань декларування

2 жовтня поточного року прийнято Закон України № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким зокрема внесено зміни до статей 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим розширено перелік відомостей, які декларант має подавати щодо себе та членів сім’ї, та змінено окремі аспекти процедури декларування в цілому. Закон № 140-IX набув чинності 18.10.2019, крім змін до вказаних статей, які набудуть чинності 01 січня 2020 року.

Серед цих змін варто звернути увагу на такі:

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

 

1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», положеннями якого було встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи: з 1 січня 2018 року – 1762 гривні, з 1 липня – 1841 гривня, з 1 грудня – 1921 гривня (ст. 7 вказаного Закону).

Рекомендації НАЗК до чергового етапу електронного декларування

Шановні суб’єкти декларування! З метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні, який розпочинається з 01.01.2018, просимо Вас виконати такі дії:

1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

Як отримати довiдку про доходи он-лайн

Електронне декларування. Як швидко і безкоштовно отримати довідку про доходи не виходячи з дому. Відеоінструкція.

Як заповнити декларацiю

Подання електронної декларації для посадових осіб юридичної особи публічного права. Відеоінструкція.

Як отримати ЕЦП

Отримання електронного цифрового підпису для подання електронної декларації. Швидко і безкоштовно. Відеоінструкція.

Електронне декларування. Методологічна допомога

З 1 січня 2017 року розпочався другий етап впровадження системи електронного декларування.

Таким чином, посадові особи Компанії (підпункт «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Увага! Електронні декларації!

Відповідно до положень п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з 1 січня 2017 року у посадових осіб ДП НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів виникають обов’язки щодо подання декларацій, а також щодо повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді.

Cуттєві зміни у майновому стані

Відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи ВП ЮУАЕС зобов'язані повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) про суттєві зміни у майновому стані у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.

Сторінки