Це єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових ядерних і маневрених гідроакумулюючих потужностей, а також водних ресурсів річки Південний Буг.Читати далі ►►
Призначена для покриття пікових навантажень у південно-західній частині об'єднаної енергосистеми України, а також для забезпечення надійного базисного режиму роботи ЮУАЕС.Читати далі ►►
Олександрівська ГЕС – важливий енергетичний об'єкт в складі Южно-Українського енергокомплексу, який вирішує багато соціально-екологічних проблем Миколаївської області.Читати далі ►►
У ВП ЮУАЕС велика увага приділяється розвитку соціальної інфраструктури міста-супутника АЕС як важливій складовій забезпечення гідного рівня життя та роботи атомників.Читати далі ►►
Державні підприємства НАЕК «Енергоатом» і АТ «Турбоатом» у рамках програми імпортозаміщення уклали угоду щодо закупівлі конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Таким чином відбувається заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металічним заводом, на сучасне українського виробника АТ «Турбоатом» – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.
На Южно-Українській атомній станції до циклу навчань персоналу в рамках підтримки кваліфікації вперше включено навчально-тренувальні заняття з застосуванням модуля важких аварій. Вони проходять на повномасштабному тренажері блока №1 (ПМТ-1), де навчаються оператори блочного щита управління першої черги (енергоблоки №1,2) АЕС. Разом з оперативним персоналом навчання проходять члени групи інженерної підтримки (ГІП) - провідні фахівці основних цехів, які володіють глибокими знаннями і чітким розумінням процесів, що можуть виникати в разі важких аварій. Згідно з Аварійним планом ВП ЮУАЕС, у завдання ГІП входить надання рекомендацій з вибору стратегії їх ліквідації.
Ще один працівник Южно-Української АЕС покращив житлові умови своєї сім'ї. Ордер на отримання безкоштовного житла 12 лютого отримав інженер з автоматизованих систем управління виробництвом цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) Кирило Іванов. Ключі від трикімнатної квартири вручав виконуючий обов’язки генерального директора ВП ЮУАЕС Володимир Богатчук.
Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та генеральний директор узбецького Агентства з розвитку атомної енергетики «Узатом» Журабек Мирзамахмудов обговорили перспективи співробітництва. Зустріч відбулась у центральному офісі Енергоатома 28 листопада за участі Надзвичайного та Повноважного посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Абдуалієва та голови правління АО «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» Юрія Малахова.
30 жовтня НАЕК «Енергоатом» передав до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), погоджену Міненерговугілля України Інвестиційну програму ДП «НАЕК «Енергоатом» (АЕС) на 2019 рік з обґрунтовуючими матеріалами.
В НАЭК «Энергоатом» завершена повторная корпоративная партнерская проверка Всемирной ассоциации операторов АЭС (ВАО АЭС, WANO), которая проходила с 21 по 26 октября. При участии президента Энергоатома Юрия Недашковского и главы международной команды экспертов ВАО АЭС Мирослава Липара (Словакия) состоялось итоговое совещание, на котором были озвучены предварительные результаты проверки.