Коли в одних – більшість, в інших – печатка

Источник публикации: 
Енергетик
Дата публикации: 
02.2019

28 січня депутатська більшість спробувала продовжити 44-ту сесію міськради, але спроба вийшла марною. Спочатку не було кворуму, але, потім, коли кворум вже був, розпочинати засідання не було сенсу, адже жодного доповідача не з’явилося. За словами депутата Олександра Палія, всі доповідачі отримали вказівки сидіти на робочих місцях і не з’являтися на вимогу депутатської більшості. На офіційному сайті Южноукраїнська було розміщено оголошення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, що на цей день ніякого пленарного засідання не призначено. Навіть за появи доповідачів ухвалені депутатами рішення змогли б набрати законну силу лише після їх реєстрації, після підпису Людмилою Дзюбенко, яку депутатська більшість звільнила, але де-факто вона продовжує виконувати обов’язки секретаря міськради і вважає рішення про її звільнення, як і про проведення 43 та 44-ї сесій, незаконними. Відповідно, і печатка міськради знаходиться у неї.

Депутат Анатолій Толкач закликав обидві сторони піти на компроміс. «Якщо ми не поступимся з двох сторін, нас чекають перевибори», – сказав він.

Далі, як і минулого разу, представники депутатської більшості зробили чергову спробу переконати Людмилу Дзюбенко віддати печатку і виконати рішення 43-ї сесії, під час якої її було звільнено. Зайвим буде говорити, що усі залишилися при своїх думках.

Чи справді на южноукраїнську міську раду, робота якої заблокована, чекають позачергові вибори? Ми поцікавилися у Людмили Дзюбенко, чи направила вона відповідні документи до ЦВК. Як з’ясувалося, документи наразі не направлено, адже потрібен дуже-дуже великий обсяг документів.

Як стало відомо, Миколаївський окружний суд визнав дії щодо обрання головуючим на пленарному засіданні 42-ї сесії Олександра Палія протиправними та встановив відсутність повноважень на розгляд питань порядку денного 42-сесії та її закриття під його головуванням. Рішення набере законної сили лише після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не буде подано. У разі її подання доведеться очікувати рішення Апеляційного суду.

5 лютого 17 депутатів зібралися у малому залі ПК «Енергетик» для продовження сесії. Але для кворуму потрібно 18 народних обранців. Як було зазначено, 18-му депутату Анатолію Козявкіну, вчителю ЗОШ №3, було заборонено залишати робоче місце під загрозою звільнення. Депутат Олександр Палій заявив, що Апеляційну скаргу буде подано обов’язково. Продовження сесії призначили на 10 ранку 25 лютого.

У той же час триває судовий розгляд позову колишнього міського голови Віктора Пароконного щодо його поновлення на посаді. Наступне судове засідання призначене на 21 лютого.

Події, як бачимо, продовжують розгортатися, але южноукраїнцям від цього не легше. Адже поки бюджетні рішення не наберуть законної сили і місто буде існуватиме за тимчасовим кошторисом, сподіватися на розвиток Южноукраїнська марно.

 

Перші гроші – за вторинну сировину

КП ЖЕО отримало перші гроші за вторинну сировину, яку збирають мешканці першого та другого мікрорайонів. Нагадаємо, що торік у вересні в Южноукраїнську запровадили сортування побутових відходів. Встановлено 16 модулів для сортування. Підприємство вже накопичило достатній обсяг сировини. Як повідомила директор КП ЖЕО Зінаїда Гульман, підприємство здало 31 т скла, за що отримало 34400 грн., вивозити самим ресурсну сировину не довелося: приїхали і забрали. Пізніше, коли закінчиться зимовий сезон, заберуть папір і картон. Адже наразі підприємствам, які працюють з цією вторинною сировиною, незручно їх забирати через відкриті площадки бази сировини. Як стане тепло та сухо, ситуація зміниться. На думку Зінаїди Гульман, це вигідно і мешканцям, які сортують, адже, по-перше, їм зменшено удвічі тариф на цю послугу, по-друге, у підприємства з’являються додаткові кошти, які воно витрачає на надання послуг, а отже, стримує тариф. За її словами, треба продовжувати встановлювати модулі сортування, адже це вигідно всьому місту.

 

Спекотна пора для комунальників

Хоч надворі й лютий, для працівників КП ЖЕО починається спекотна пора. В зв’язку зі змінами в законодавстві послуги з утримання будинків та прибудинкової території в будинках, у яких не створено ОСББ, незабаром будуть надавати управителі багатоквартирних будинків. Пояснювати южноукраїнцям нові норми у сфері надання житлово-комунальних послуг працівники ЖЕО почнуть вже з 12 лютого. На зібрання запросять під підпис кожного мешканця. Для кожного будинку буде окреме зібрання. Проходити воно буде у школі у тому мікрорайоні, де розташовано будинок. Працювати обіцяють без вихідних. У робочі дні зібрання будуть проходити о 18.00, у вихідні – з 11.00 (по три будинки на день). На кожний будинок буде відведено близько двох годин, повідомила під час засідання міського штабу директор КП ЖЕО Зінаїда Гульман.

Галина НАЗАРОВА