КП ТВКГ обирає банкрутство

Источник публикации: 
Енергетик
Дата публикации: 
02.2019

Як далі жити КП ТВКГ, яке знаходиться у кризовому стані, обговорювали 29 січня депутати, представники комунального підприємства, його наглядової ради та департаменту інфраструктури міського господарства. Предметом обговорення стали і новації законодавства, зокрема, функціонування підприємства в умовах нової моделі ринку електричної енергії та затвердження методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Згідно з методикою, різницю між показниками внутрішньобудинкового лічильника та квартирних лічильників сплачуватимуть мешканці будинку. Вирішили, що іншого шляху, крім банкрутства підприємства, нема. Найближчим часом КП ТВКГ розпочинає цю процедуру, для чого планує звернутися з позовом до суду.

«Або міський бюджет нам виділяє 150 млн грн. на підтримку, або ми йдемо на процедуру банкрутства. Ми обираємо банкрутство», – зауважила на початку зустрічі новопризначений директор КП ТВКГ Олена Миськів. За словами начальника юридичної служби підприємства Юрія Борця, якщо підприємство не піде шляхом банкрутства зараз, то згодом воно все одно буде вимушене це зробити. Пов’язано це також зі змінами законодавства. Наразі новий кодекс з процедури банкрутства знаходиться на підписі у Президента України. Через півроку після підписання він набере чинності. Кодексом передбачено: якщо керівник бачить ознаки неплатоспроможності очолюваного ним підприємства, він повинен протягом місяця ініціювати процедуру банкрутства, інакше буде нести солідарну відповідальність за борги.

Сьогодні комунальне підприємство заборгувало ВП ЮУАЕС за отриману продукцію майже 130 млн грн. Крім того, існує заборгованість перед підприємством електричних мереж та податковий борг. «У ТВКГ склалася така ситуація, що рахунки заблоковані, і підприємство не може виконувати свої функції. Іншого механізму, крім банкрутства, я не бачу», – висловився директор департаменту інфраструктури міського господарства Сергій Валюшок.

Депутат Наталя Черьомухіна звернулася до Юрія Борця як до людини, яка багато років працює на підприємстві, з проханням висловити особисте бачення шляхів виходу із кризи. На його думку, доцільно було б піти шляхом банкрутства, але у щадній формі. Тобто порушити справу про банкрутство з метою проведення процедури санації керівником підприємства, а не сторонньою людиною – арбітражним керуючим. «Для цього потрібна взаємодія з ВП ЮУАЕС, тобто згода основного кредитора на санацію та погодження її плану», – зауважив він. На переконання Юрія Борця, сплачувати поточні платежі підприємство зможе за умови встановлення економічно обґрунтованих тарифів, зменшення понаднормативних втрат та виконання міською радою своїх зобов’язань сплатити підприємству 11 млн грн. на виконання рішень суду.

Щодо останнього твердження категорично не погодився депутат Сергій Горностай: дійсно, міська рада винна комунальному підприємству ці кошти, але з місцевого бюджету КП ТВКГ постійно надавалася фінансова підтримка.

Щодо того, як боротися з понаднормативними втратами, висловився Сергій Валюшок. По-перше, нова методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг допоможе зменшити фінансові втрати підприємства, адже основні втрати ТВКГ несе саме у внутрішньобудинкових мережах через крадіжки води за допомогою встановлення магнітів та інших засобів. Відтепер за такі дії сплачуватимуть сусіди по будинку: саме на них ляже тягар різниці між показниками внутрішньобудинкового лічильника та квартирних лічильників. Запобігти втратам на інших ділянках має проведення реконструкції і модернізації мереж, і доцільніше кошти витрачати на це, а не на пені, штрафи та виконавчі збори. За кошти субвенції зони спостереження заплановано реконструкції мереж на проспекті Незалежності, вулиці Дружби народів. Але нагадаємо, що це можливо лише за умови затвердження бюджету на поточний рік. За тимчасовим кошторисом здійснювати капітальні видатки заборонено.

Депутат Микола Носан висловив побоювання щодо того, чи не буде банкрутство підприємства лише зміною вивіски з метою «обнулити» борги. Адже наразі поточку сплачувати нічим. До цього ж підприємство тепер вимушене в умовах нового ринку електроенергії сплачувати за електроенергію авансом. І за більшою вартістю, ніж раніше. Якщо раніше у середньому тариф становив 2,30 за кВт-год, то тепер це вже 3,10.

Так і залишилося питанням, хто ж таки повинен дати згоду на впровадження процедури банкрутства. Юрій Борець наголосив, що це в обов’язковому порядку повинен бути засновник, тобто міська рада, інший юрист того самого підприємства Валерій Полоз вважає, що це має бути або міська рада, або департамент інфраструктури міського господарства. Очільник департаменту сказав, що його згода буде стовідсотково.

Галина НАЗАРОВА

Фото з мережі Інтернет

Теги: