Вшанували загиблих, вклонились живим. . .

Источник публикации: 
Інформаційний вісник «Енергетик» від 17.05.2018
Дата публикации: 
05.2018

Сценарій свята цього року вирішили змінити. Замість крокування вулицями міста у супроводі духового оркестру, городян запросили відразу на меморіальний комплекс. Колектив атомної електростанції прибув до призначеного місця організованою колоною. Декілька тисяч учасників мітингу, вишикувавшись, зустрічали головних героїв свята – ветеранів. Час бере своє. З кожним роком їх стає все менше. Тим, хто захищав Вітчизну у найстрашнішій війні минулого сторіччя, сьогодні більше як 90 років. На сьогодні у нашому місті проживають 165 учасників другої світової, вісім з них безпосередньо брали участь у бойових діях. Ветеранам дякували за подвиг, дарували квіти, урочистості додав концерт. Та з кожним роком це свято набуває нових відтінків. День Перемоги у сучасному сприйнятті стає символом нескореності, сили духу та любові до рідного краю.

Від трудового колективу Южно-Українського енергокомплексу зі святом ветеранів привітав генеральний директор підприємства Володимир Лісніченко, побажавши стареньким міцного здоров'я та уваги близьких. «Це свято – перш за все свято пам'яті та Перемоги, тож цю пам'ять ми маємо передавати з покоління в покоління».

За традицією бійці військової частини 3044 салютували на честь загиблих. До пам’ятного знака на скелі Пугач та стели на Меморіальному комплексі лягли живі квіти. Колону, як завжди, очолювали ветерани.

Атмосферу свята створювали творчі колективи міста. Глядачі тепло приймали хор ветеранів, ансамбль юних скрипалів школи мистецтв, дебютантів – жіночий квартет з Южноукраїнського центру дозвілля та оркестр. Усі охочі могли поласувати запашною солдатською кашею з польової кухні або власноруч виготовити символ скорботи – квітку маку. Майстер-клас проводили у приміщенні міського музею. Цього року організатори обмежили на меморіальному комплексі виносну торгівлю та кількість розважальних атракціонів. Свято пам’яті відзначили душевно, без зайвого пафосу.

Олена РЕЗНИК

Фото Д.Кожевнікова