Керівна ланка ТВКГ: тариф піднімати треба, але це принципово помилкове рішення

Источник публикации: 
Інформаційний вісник «Енергетик» від 12.04.2018
Дата публикации: 
04.2018

Вже друге засідання виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради поспіль проходить під знаком тарифних питань. Якщо 21 березня було підвищено тариф на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, які надає КП ЖЕО, хоча питання завчасно до порядку денного не було внесено, то 4 квітня ситуація була прямо протилежна. Питання про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надає ВП ЮУАЕС; про встановлення тарифів на теплову енергію (виробництво, транспортування та постачання) та тарифів на послуги централізованого постачання гарячої води, які надає КП ТВКГ; про внесення змін до рішення виконавчого комітету «Про встановлення тарифів для всіх груп споживачів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надає КП ТВКГ» у порядку денному були, але їх розгляд вирішили перенести на наступне засідання.

Міський голова Віктор Пароконний наголошував, що питання, пов’язані з підняттям тарифів, та ті, які стосуються комунального підприємства «ТВКГ», знаходяться під його особистим контролем. Про це говорить і інформація, яку розміщено на офіційному сайті. Тому некоректно буде розглядати це питання без очільника міста. Так аргументувала пропозицію перенести розгляд тарифних питань на наступне засідання виконавчого комітету, яке заплановане на 18 квітня, керуюча справами, член виконкому Ірина Головченко.

До того ж вона звернула увагу на не зовсім зрозумілу позицію керівництва ТВКГ щодо підвищення тарифів на послуги, які надає це комунальне підприємство. Це стосувалось листа керівної ланки ТВКГ за підписом директора підприємства В. Потюка, головного інженера О. Бодрого, головного енергетика А. Семенова, начальника відділу модернізації та реконструкції В. Протаса, начальника відділу метрології К. Савенко, розміщеного на офіційному сайті міста під назвою «Обійми, які душать підприємство, його колектив та все місто». Зокрема, рядків з цього листа «На фоні повного нерозуміння того, чим живе підприємство (ТВКГ – від авт.), новий керівник вже Департаменту (С. Валюшок, керівник департаменту інфраструктури міського господарства – від авт.) робить принципово помилковий висновок, що в КП ТВКГ треба піднімати тарифи і що все міське тепло,-водо-каналізаційне господарство треба віддати на АЕС».

«Мене насторожила така фраза. Тобто керівники ТВКГ не згодні з підвищенням тарифу? Тому мені неясно, чому це питання взагалі з’явилося у порядку денному? Ви, навіть, самі сумніваєтесь, чи треба підвищувати тариф», – звернулася до керівництва ТВКГ Ірина Головченко. На що директор ТВКГ Василь Потюк дав таку відповідь: «Ми не сумніваємося. Тарифи треба розглядати. Якщо з 1 травня ми не зможемо підняти тарифи, то не вистачить на заробітну плату». «Як тоді реагувати на ваш лист, де ви пишете, що підняття тарифу – це принципово помилкове рішення?», – намагалася все ж таки прояснити ситуацію керуюча справами виконкому. «Як це помилкове?», – здивувався Потюк. «Але це ж ви пишете, це ж ваш лист, ви його підписали», – наголосила Ірина Головченко. «Це не так сформульовано, ну помилились ми», – посипав голову попелом Потюк. На що Ірина Головченко запропонувала під час наступного засідання виконкому заслухати звіт як директора КП ТВКГ Василя Потюка, так і директора департаменту інфраструктури міського господарства Сергія Валюшка.

Чи то керівна ланка ТВКГ, як такий собі кіт Шредінгера, який одночасно і живий, і мертвий, вважає одночасно, що тарифи треба піднімати, хоча підняття тарифів «принципово помилкове рішення», чи то забули прочитати листа, якого підписали.

Не виникає сумнівів: комусь конче потрібно знайти або призначити винуватця того, що тарифи будуть піднімати, і що КП ТВКГ знаходиться у, м’яко кажучи, скрутному становищі. Атомна станція та депутати – це традиційні «винуватці», сьогодні до них додався департамент інфраструктури міського господарства. Хто наступний? Що, вас ще не звинуватили у всіх бідах ТВКГ? Тоді ми йдемо до вас.

Галина НАЗАРОВА

Фото автора