Публикации в прессе

Эксплуатация энергоблока №1 ЮУАЭС в сверхпроектный срок: практические наработки, экономические результаты, дальнейшие перспективы

Региональные СМИ
02.2019

В 2013 году энергоблок №1 ЮУАЭС получил лицензию Государственной инспекции ядерного регулирования Украины, которая дает ему право работать на определенных в проекте уровнях мощности в течение следующих 10 лет, то есть до декабря 2023-го года. Прошла половина отведенного срока. Как специалисты-атомщики оценивают работу энергоблока после продления срока эксплуатации - на эту тему мы пообщались с заместителем главного инженера ЮУАЭС по продлению срока эксплуатации технологии и инжинирингу Игорем Кравченко.

Слідами прямого ефіру

Енергетик
02.2019

З того часу, як було проведено останній прямий ефір на телеканалі «Квант», минуло більше 10-ти років. Наразі у місті лише студія телевізійних новин ВП ЮУАЕС має необхідну технічну базу для проведення прямих ефірів. 6 лютого традицію проведення відкритого діалогу з актуальних для містян тем було поновлено. Гостями студії були депутати Южноукраїнської міської ради Сергій Снітков, Євген Квасневський та Олександр Палій. Розмова стосувалась кризи у місцевому самоврядуванні міста.

Протягом ефіру южноукраїнці мали змогу поставити питання народним обранцям за телефоном або через вайбер. Через брак часу гості студії не встигли відповісти на всі питання южноукраїнців. Тому питання, які залишились без відповіді, та додаткові, що виникли під час спілкування, ми поставили депутатам і пропонуємо нашим читачам ознайомитися з ними.

Справжній професіоналізм – це невпинний рух вперед

Енергетик
02.2019

«35 років – це вік, коли починаєш абсолютно по-новому дивитись на світ, на явища, бачиш причинно-наслідкові зв’язки глибоко і ємко», – каже Олексій Арванінов, який віддав відділу ядерної безпеки (ВЯБ) Южно-Української АЕС 18 років свого життя, а сьогодні він є заступником головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки на підприємстві.

Справді, колектив ВЯБ молодий, але вже досвідчений. Усі ці роки відділ ріс разом з тими вимогами, які ставило перед ним світове співтовариство, зокрема, МАГАТЕ і ДІЯРУ.

Коли в одних – більшість, в інших – печатка

Енергетик
02.2019

28 січня депутатська більшість спробувала продовжити 44-ту сесію міськради, але спроба вийшла марною. Спочатку не було кворуму, але, потім, коли кворум вже був, розпочинати засідання не було сенсу, адже жодного доповідача не з’явилося. За словами депутата Олександра Палія, всі доповідачі отримали вказівки сидіти на робочих місцях і не з’являтися на вимогу депутатської більшості. На офіційному сайті Южноукраїнська було розміщено оголошення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, що на цей день ніякого пленарного засідання не призначено. Навіть за появи доповідачів ухвалені депутатами рішення змогли б набрати законну силу лише після їх реєстрації, після підпису Людмилою Дзюбенко, яку депутатська більшість звільнила, але де-факто вона продовжує виконувати обов’язки секретаря міськради і вважає рішення про її звільнення, як і про проведення 43 та 44-ї сесій, незаконними. Відповідно, і печатка міськради знаходиться у неї.

КП ТВКГ обирає банкрутство

Енергетик
02.2019

Як далі жити КП ТВКГ, яке знаходиться у кризовому стані, обговорювали 29 січня депутати, представники комунального підприємства, його наглядової ради та департаменту інфраструктури міського господарства. Предметом обговорення стали і новації законодавства, зокрема, функціонування підприємства в умовах нової моделі ринку електричної енергії та затвердження методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Згідно з методикою, різницю між показниками внутрішньобудинкового лічильника та квартирних лічильників сплачуватимуть мешканці будинку. Вирішили, що іншого шляху, крім банкрутства підприємства, нема. Найближчим часом КП ТВКГ розпочинає цю процедуру, для чого планує звернутися з позовом до суду.

Владимир ЛИСНИЧЕНКО: В 2018 году мы осуществили полную загрузку блока №3 топливом Westinghouse. И это можно считать знаковым событием

Региональные СМИ
01.2019

Подводя итоги 2018 года, генеральный директор ОП ЮУАЭС Владимир Лисниченко рассказал о воплощенных проектах, о проблемах, с которыми сталкивалась отрасль и о вызовах, которые предстоит преодолеть предприятию.

А.Пелюх: «Никакой заинтересованности исполнительных органов в оздоровлении КП ТВКХ нет»

Газета "КОНТАКТ"
12.2018

Три месяца назад, во исполнение решения 41-й сессии Южноукраинского городского совета, был создан Наблюдательный совет   КП «Теплоснабжение и водо-канализационное хозяйство». В его функции входит текущий контроль деятельности коммунального предприятия от имени собственника, которым является территориальная громада в лице городского совета. Основная цель его создания – выведение предприятия, счета которого арестованы, которое имеет почти 120 млн грн. долга перед ОП «Южно-Украинская АЭС»,  из кризиса.

В состав Наблюдательного совета, заседания  которого проходят еженедельно, вошли представители  депутатского корпуса – Федор Татьков, общественности – Вера Миронова и основного кредитора – Александр Пелюх, который возглавил Наблюдательный совет КП ТВКХ. Что уже сделано за три месяца работы, читайте в интервью с Александром Пелюхом.

На варті радіаційної безпеки

Регіональні ЗМІ
12.2018

У зоні спостереження Южно-Української АЕС площею понад 230 квадратних кілометрів знаходиться 109 населених пунктів, де проживає майже 160 тисяч чоловік. Пост радіаційного контролю розташований у селі Рябоконево (за 33,5 км від об’єкта). Вплив атомної електростанції на навколишнє середовище перебуває під пильним контролем, ця діяльність постійно вдосконалюється.

Рік тому на Южно-Українській АЕС ввели у дослідну експлуатацію нову систему, яка дозволяє відслідковувати викиди тритію та радіовуглецю С-14. Після успішного випробування система введена в промислову експлуатацію, у рамках якої успішно функціонує. Про результати досліджень і особливості роботи системи контролю тритію та вуглецю розповів начальник цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Володимир Бояріщев. 

Работа, достойная государственной премии

Региональные СМИ
11.2018

На фоне бурной политической и общественной жизни Украины сообщение о том, что на первом энергоблоке Южно-Украинской АЭС 2 октября завершился планово-предупредительный ремонт (ППР), главной работой которого стала замена оставшихся двух корпусов конденсатора турбины, не вызвало широкого резонанса.  Сегодня мало кого можно удивить объемом модернизационных работ, выполняемых в ходе ремонтных кампаний на ядерных блоках, а комментарии специалистов-атомщиков проходят мимо общественного сознания – зачастую они изобилуют сложными техническими терминами, в которых разбираться читателю недосуг. Тем не менее, замена конденсатора турбоустановки заслуживает того, чтобы о ней рассказать. Хотя бы потому, что ЮУАЭС в этих работах стала пионером среди отечественных атомных станций.

В условиях, приближенных к экстремальным

Регіональні ЗМІ
11.2018

Инструктор дает старт тренировке и тишину на имитаторе блочного щита управления (БЩУ) разрывают резкие звуки сигнализации, раздаются короткие вопросы начальника смены блока и лаконичные ответы начальников смен цехов, ведущих инженеров по управлению реактором и турбиной. Телефонные звонки, уточнение данных, четкие команды, короткие доклады. Все это происходит одновременно и создает какофонию на БЩУ.

Тем не менее, ощущения хаоса и суматохи не возникает. Очевидно, что действия персонала осмысленны, и ситуация под контролем. Сигнализация продолжает действовать на нервы, а это означает поступление новых вводных, то есть новые отказы.

За тренировкой наблюдает инструктор. В этом ему помогают несколько мониторов, которые показывают персонал БЩУ в разных ракурсах. Оперативные переговоры хорошо слышно через колонки. Так проходят тренировки на полномасштабных тренажерах энергоблоков Южно-Украинской АЭС.

Страницы