Новини НАЕК "Енергоатом"

Енергоатом відправив першу партію радіоактивних відходів з АЕС на захоронення на комплекс «Вектор»

Четверг, 25 ноября, 2021 - 11:49

ДП НАЕК «Енергоатом» передав першу партію радіоактивних відходів (30 контейнерів із солебітумним компаундом) з Рівненської атомної електростанції для постійного зберігання та захоронення на комплекс «Вектор» Державного спецпідприємства ЦППРВ. Транспортування виконали фахівці Аварійно-технічного центру, який є відокремленим підрозділом НАЕК «Енергоатом». Початок передачі РАВ на державне сховище – це результат численних організаційних і технічних заходів, виконаних Енергоатомом спільно з ДСП ЦППРВ. На черзі – підготовка передачі експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС.

Енергоатом не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ

Четверг, 25 ноября, 2021 - 10:24

22 листопада 2021 року Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо стягнення з ДП «Гарантований покупець» 4,1 млрд грн за поставлену в березні – травні 2020 р. електроенергію.

Обрано нового президента Асоціації «Український Ядерний Форум»

Среда, 24 ноября, 2021 - 11:34

23 листопада 2021 року на загальних зборах учасників асоціації «Український Ядерний Форум» (УЯФ) обрали нового президента організації. Ним став т.в.о. першого віцепрезидента ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Остаповець. Також обрали склад президії УЯФ і визначили термін її  повноважень.

Розвиток ядерної енергетики – спосіб досягнення декарбонізації

Среда, 24 ноября, 2021 - 09:55

В міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни», що 22 листопада 2021 року відбулася у столиці з нагоди 25-річчя ДП «НАЕК «Енергоатом», взяли участь керівники дипломатичних місій, Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) і Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС).

Енергоатом і американська компанія Westinghouse підписали угоди про будівництво в Україні нових атомних енергоблоків

Вторник, 23 ноября, 2021 - 08:20

На міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни» НАЕК «Енергоатом» і американська компанія Westinghouse підписали угоди щодо будівництва двох нових атомних енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС. Церемонія підписання відбулася за присутності глави Міністерства енергетики України Германа Галущенка, Тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін. Свої підписи на документах поставили керівник Енергоатома Петро Котін та президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман.

Стабільно працюючи для населення та промисловості України, Енергоатом дає старт новому етапу розвитку вітчизняної атомної енергетики

Понедельник, 22 ноября, 2021 - 08:54

Енергоатом продовжує ефективно працювати під час осінньо-зимового періоду, успішно долаючи всі виклики сучасної доби та виконуючи покладені на Компанію спеціальні обов’язки із забезпечення населення доступною електроенергією, і водночас розпочинає новий етап розвитку атомної енергетики України.

Проєкт відновлення Вознесенської ГЕС: новий центр туризму, відпочинку та відкриття водних перевезень

Пятница, 19 ноября, 2021 - 08:48

НАЕК «Енергоатом» розглядає можливість відновлення Вознесенської ГЕС – першої української гідроелектростанції, яка була введена в експлуатацію 8 травня 1927 року, але вже кілька десятиліть не працює.

Україна здійснює пробні прогони до першого в світі Централізованого сховища відпрацьованого палива, вивантаженого з реакторів російського виробництва

Четверг, 18 ноября, 2021 - 14:42

Багаторічний партнер Енергоатома, американська компанія Holtec опублікувала на своєму офіційному сайті статтю про результати двостороннього співробітництва в одному з найамбітніших атомних проєктів – будівництві Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Пропонуємо до вашої уваги переклад матеріалу.

Зроблено черговий крок до будівництва нових енергоблоків в Україні

Среда, 17 ноября, 2021 - 11:37

14 листопада 2021 року завершився візит делегації американської компанії Westinghouse в Україну на запрошення ДП «НАЕК «Енергоатом». Його першим етапом стали відвідини Хмельницької АЕС, де заплановано будівництво енергоблоків з використанням новітньої технології АР 1000. Під час перемовин у Києві українська й американська сторони детально розглянули питання майбутньої співпраці, зокрема місця розташування нових ядерних енергоблоків на ХАЕС, огляд систем обладнання АР 1000, тренування персоналу. Також обговорили стратегію та час виконання поставок, пов’язаних із реалізацією проєкту, підходи до фінансування будівництва і ліцензування технології АР 1000 в Україні. 

АЕС України стабільно працюють у штатному режимі

Четверг, 11 ноября, 2021 - 10:55

Напередодні на адресу Рівненської та Южно-Української АЕС надійшли повідомлення щодо загрози здійснення акту ядерного тероризму (диверсії) проти цих атомних станцій. Персонал Компанії відреагував на інформацію належним чином.

Енергоатом спростовує фейк про блокування перезавантаження палива на АЕС

Среда, 10 ноября, 2021 - 08:50

НАЕК «Енергоатом» вважає фейковою і такою, що завдає шкоди репутації Компанії, інформацію про нібито заблоковане перезавантаження палива на трьох із чотирьох українських АЕС. Такі повідомлення опублікувала днями низка прокремлівських ЗМІ, які працюють на дестабілізацію ситуації як всередині України, так і поза її межами.

Розпочато практичну роботу з Westinghouse по будівництву нових енергоблоків: «американський десант» висадився на майданчику Хмельницької АЕС

Вторник, 9 ноября, 2021 - 08:20

7 листопада 2021 року 12 висококваліфікованих інженерів американської компанії Westinghouse під керівництвом першого віце-президента з комерційної діяльності Westinghouse Елайяса Гедеона та віце-президента компанії з будівництва нових АЕС Джоела Ікера прибули на майданчик Хмельницької АЕС.

НА РАЕС ВІДБУЛИСЯ УСПІШНІ ВИПРОБУВАННЯ З ВИВАНТАЖЕННЯ ВІДПРАЦЬОВАНОГО ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ HOLTEС INTERNATIONAL

Понедельник, 8 ноября, 2021 - 14:13

6 листопада під час робочого візиту очільник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін інспектував випробування з імітації вивантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) за технологією Holtec International з енергоблока №3 Рівненської атомної електростанції.

Україна приєдналася до американської ініціативи Net Zero World

Понедельник, 8 ноября, 2021 - 11:07

Завдяки своїм атомним потужностям та виробництву максимально чистої й безпечної електроенергії Україна отримала можливість долучитися до ініціативи Сполучених Штатів Net Zero World.

За результатами 9-ти місяців 2021 року Енергоатом отримав 2,35 млрд грн чистого прибутку

Среда, 3 ноября, 2021 - 16:13

За 9 місяців поточного року валовий прибуток ДП «НАЕК «Енергоатом» становив 6,1 млрд грн, чистий прибуток – 2,35 млрд грн. Для порівняння: за підсумками 9-ти місяців 2020 р. Компанія мала 8,64 млрд грн валового прибутку та 6,45 млрд грн чистого збитку.

Енергоатом стає основою енергетичної безпеки і енергонезалежності держави – прем’єр-міністр

Среда, 3 ноября, 2021 - 08:04

2 листопада 2021 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочої поїздки у Запорізьку область ознайомився з діяльністю ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», що є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Можливість подальшої безпечної роботи енергоблоків Запорізької АЕС при повторному продовженні терміну експлуатації стане важливим внеском у зміцнення енергетичної безпеки країни, - заявив очільник уряду під час робочої поїздки в Запорізьку область. Керівник Енергоатома Петро Котін ознайомив урядову делегацію з роботою атомної станції та розповів про готовність української атомної галузі до осінньо-зимового періоду.

В Енергоатомі розпочали кампанію медичного страхування працівників на 2022 рік

Понедельник, 1 ноября, 2021 - 16:12

ДП «НАЕК «Енергоатом» знову проводить добровільне медичне страхування членів трудового колективу. Вже на наступний – 2022-й – рік. Зараз розробляються страхові договори із пропозиціями пакетів страхування різної вартості – з огляду на результати моніторингу захворюваності персоналу Компанії й інші особливості, виявлені упродовж попередніх страхових періодів.

Добровільне медичне страхування в Енергоатомі є одним із пріоритетів соціальної політики

Пятница, 29 октября, 2021 - 16:27

В умовах пандемії COVID-19 вакцинація та медичне страхування є пріоритетом соціальної політики ДП «НАЕК «Енергоатом». Компанія неухильно забезпечує стабільну і безпечну роботу атомних станцій, тому з року в рік невпинно піклується про стан здоров’я своїх працівників, надаючи їм можливість скористатися всіма перевагами корпоративного добровільного медичного страхування (ДМС).

Енергоатом планує створити резерв електроенергії на осінньо-зимовий період

Четверг, 28 октября, 2021 - 11:52

На сьогодні ДП «НАЕК «Енергоатом», яке виробляє 57% електроенергії в Україні, є основним виконавцем ПСО, забезпечуючи потреби населення в дешевій електричній енергії.

Енергоатом вчасно та якісно виконує ремонтну кампанію

Среда, 27 октября, 2021 - 16:32

ДП «НАЕК «Енергоатом», в рамках підготовки до проходження піків опалювального сезону, виконало всі організаційно-технічні заходи для підготовки атомних електростанцій України до осінньо-зимового періоду (ОЗП). Для успішного та стабільного проходження сезону будуть залучатися наявні атомні потужності, і якщо знадобиться, то працюватимуть 14 з 15 українських енергоблоків.

Команда ЕНЕРГОАТОМА – призер 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021

Вторник, 26 октября, 2021 - 15:52

У столиці відбулися дводенні змагання WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON. Цього разу, Київ гостинно приймав вже 12-й такий марафон, Компанія Енергоатом стала призером одразу в двох «номінаціях».

В Енергоатомі вдруге провели День відкритих дверей для дітей

Понедельник, 25 октября, 2021 - 14:08

Вже доброю традиціє стало знайомити дітей працівників Енергоатома з роботою Компанії – 23 жовтня НАЕК вдруге провела День відкритих дверей для школярів.

Енергоатом безкоштовно постачає медичний кисень у лікарні для порятунку хворих

Суббота, 23 октября, 2021 - 08:37

НАЕК «Енергоатом» продовжує безкоштовно постачати у лікарні українських міст медичний кисень, вкрай необхідний для важкохворих на коронавірусну хворобу. Цей лікарський засіб виробляється на трьох атомних станціях – Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій. В березні 2021 року Компанія отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».

Енергоатом представив атомні можливості для енергонезалежності України на XIX Міжнародному енергетичному бізнес-формі «5Е»

Пятница, 22 октября, 2021 - 08:15

З 19 по 21 жовтня в Києві проходив XIX Міжнародний енергетичний бізнес-форм «5Е», організований Міжнародною Радою з великих електричних систем в Україні (Conseil International Des Grands RESEAUX Électriques – CIGRE). Фахівці галузі зібралися на форумі для обговорення поточного стану електроенергетичного комплексу та можливих шляхів вирішення існуючих проблем з точки зору перспектив сталого розвитку.

Керівник Енергоатома Петро Котін окреслив стратегію розвитку атомної галузі України під час першого Українського газового інвестиційного конгресу

Четверг, 21 октября, 2021 - 08:37

20-22 жовтня 2021 року в Україні проходить перший Конгрес Ukraine Gas Investment (UGIC), який зібрав лідерів нафтогазової галузі, представників державних інституцій багатьох країн світу, інвестиційних фондів для обговорення стратегії розвитку енергетичної галузі.

Керівник Енергоатома Петро Котін: під час осінньо-зимового періоду працюватимуть 14 енергоблоків, а якщо знадобиться – то й всі 15

Среда, 20 октября, 2021 - 09:05

Під час робочого візиту на Запорізьку АЕС 18 жовтня 2021 року, керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провів нараду щодо підготовки Компанії до осінньо-зимового періоду (ОЗП) та спорудження нових атомних потужностей. В нараді взяли участь радник прем‘єр-міністра України Юрій Бойко та член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Коваленко.

Герман Галущенко задоволений станом готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду

Понедельник, 18 октября, 2021 - 16:25

17 жовтня Міністр енергетики Герман Галущенко відвідав Запорізьку атомну електростанцію. Мета поїздки – проведення наради щодо готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду.

Енергоатом організував вакцинацію персоналу і закликає дбати про своє здоров’я

Понедельник, 11 октября, 2021 - 08:09

Як соціально відповідальна компанія, Енергоатом організував вакцинацію своїх працівників проти коронавірусної інфекції. Сьогодні весь персонал атомних електростанцій може оперативно й у зручний час зробити щеплення в пунктах вакцинації, організованих у Києві та містах-супутниках АЕС. В наявності вакцини виробників Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, CoronaVac.

Енергоатом підтримує протестну акцію Атомпрофспілки України проти блокування рахунків Компанії

Пятница, 8 октября, 2021 - 16:16

У п’ятницю, 8 жовтня 2021 року, Атомпрофспілка провела акцію протесту перед Міністерством юстиції задля запобігання критичної ситуації, яка виникла в атомній галузі України.   

Кризу спричинили дії Державної виконавчої служби, яка наклала арешт на рахунки Національної атомної енергогенеруючої компанії на підставі виконавчого впровадження про стягнення заборгованості, якої не існує.

Енергоатом не дозволить диверсії проти держави

Четверг, 7 октября, 2021 - 12:59

ДП «НАЕК «Енергоатом» звертається до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення грабіжницького списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства.

Звернення Атомпрофспілки України

Среда, 6 октября, 2021 - 15:27

Cьогодні навколо Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» склалася критична ситуація. Вона пов’язана з арештом рахунків державної Компанії на підставі виконавчого впровадження Державною виконавчою службою про стягнення заборгованості, якої не існує, з ДП НАЕК «Енергоатом» на користь ЗАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» у сумі 127,3 млн грн, з яких сума основного боргу становить лише 2,5 млн грн.

Енергоатом представлений в українському павільйоні на всесвітній виставці Експо-2020

Среда, 6 октября, 2021 - 15:13

На всесвітній виставці Експо-2020, яка проходить у Дубаї (ОАЕ) під загальною назвою «Об’єднуючи розуми, створюємо майбутнє», з-поміж 190 країн світу бере участь і Україна, й НАЕК «Енергоатом» представлена в українському павільйоні.

Співпраця з МАГАТЕ: українські атомники поділилися технічним досвідом з пакистанськими колегами

Вторник, 5 октября, 2021 - 16:10

У рамках технічної співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) Енергоатом приймав на базі Науково-технічного центру та Рівненської АЕС фахівців Національного центру неруйнівного контролю (NCNDT) Пакистану.  

Енергоатом готовий до осінньо-зимового періоду та підтримки стабільної роботи енергосистеми держави

Вторник, 5 октября, 2021 - 16:06

Енергоатом виконав усі організаційно-технічні заходи для підготовки атомних станцій України до осінньо-зимового періоду (ОЗП), під час якого працюватимуть щонайменше 14 енергоблоків вітчизняних АЕС.

Енергоатом забезпечить потреби української залізниці в електроенергії

Пятница, 1 октября, 2021 - 08:05

Учора, 30 вересня 2021 року, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 499 від 5 червня 2019 року відбувся аукціон ДП «НАЕК «Енергоатом» у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами.

Керівництво Енергоатома обговорило з представниками Electricité de France можливі напрямки співпраці

Четверг, 30 сентября, 2021 - 16:05

29 вересня 2021 року відбулася зустріч керівництва ДП «НАЕК «Енергоатом» з представниками Electricité de France (EDF). Сторони обговорили низку важливих питань, що представляють спільний інтерес, зокрема щодо співробітництва в контексті підписаних угод з питань переробки відпрацьованого ядерного палива та впровадження маневрених режимів роботи АЕС.

Керівник Енергоатома Петро Котін залучив ветеранів атомної галузі до участі в реалізації нових проєктів

Четверг, 30 сентября, 2021 - 09:14

Петро Котін провів зустріч із членами експертно-аналітичної ради ветеранів атомної енергетики – Володимиром Бронніковим, Віктором Шендеровичем, Миколою Штейнбергом, Володимиром Павленком та Максимом Кременем.

На Форумі Атомпрофспілки обговорили стратегічні для держави проєкти

Понедельник, 27 сентября, 2021 - 09:21

24 вересня цього року в смт Затока Одеської області розпочався Форум Атомпрофспілки України. Основною темою дискусій став розвиток атомної енергетики та промисловості і роль профспілки у реалізації завдань, зокрема, поставлених перед атомниками Президентом України Володимиром Зеленським.

Курс на досконалість: ВАО АЕС продовжує співпрацю з Енергоатомом щодо підвищення безпеки

Пятница, 24 сентября, 2021 - 09:57

НАЕК «Енергоатом» вже не перший десяток років активно і плідно співпрацює зі Всесвітньою асоціацією організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), щодо безпеки експлуатації атомних енергоблоків. Зокрема, за цілковитої підтримки Компанії ВАО АЕС регулярно здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій. Остання така місія технічної підтримки проводилася на Хмельницькій АЕС на початку вересня і тривала 10 днів.

Енергоатом розпочав виконання нового механізму ПСО, що дозволить знизити вартість електроенергії для майже 80% побутових споживачів

Четверг, 23 сентября, 2021 - 15:46

ДП «НАЕК «Енергоатом» у встановлені Урядом строки розпочало виконання спеціальних обов’язків за новою фінансовою моделлю забезпечення доступності електричної енергії для населення.  

23 вересня Компанія реалізувала на аукціонах електричну енергію постачальникам універсальних послуг та операторам систем розподілу.

Українські атомники завоювали золото і срібло Спартакіади працівників промисловості та транспорту

Среда, 22 сентября, 2021 - 10:31

Спортсмени Енергоатома продовжують успішні виступи на всеукраїнських спортивних змаганнях. Збірна команда Атомпрофспілки на XXVI Всеукраїнській міжгалузевій спартакіаді трудящих промислової сфери та транспорту, яка пройшла у селищі Коблево Миколаївської області, була представлена працівниками всіх чотирьох АЕС України. Очолював її керівник профспілкової організації Хмельницької АЕС, голова ЦФСК «Атом України» Михайло Гук. З тридцяти спортсменів-атомників 15 представляли Южноукраїнську АЕС.

Енергоатом підтримує розвиток і рівні можливості для жінок в атомній галузі

Вторник, 21 сентября, 2021 - 14:01

ДП «НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine презентували програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці» на майданчику Запорізької атомної електростанції. Цей захід став третім у низці подій, організованих з метою успішної самореалізації працівниць підприємств атомної галузі. Учасницям семінару-форуму провели захоплюючу інтерактивну лекцію про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові. Під час практичної частини від головного тренера фахівчині ЗАЕС мали змогу дізнатися про ефективні методи співпраці та взаємодії в обраній сфері.

Команда Енергоатома здобула 61 нагороду під час Відкритого Кубку з плавання Lviv Open Cup 2021

Вторник, 21 сентября, 2021 - 08:29

Уперше в Україні відбувся 6-денний марафон з плавання в рамках Відкритого Кубку Львова з плавання Lviv Open Cup 2021, під час якого збірна Енергоатома виборола понад півсотні медалей.

Команда НАЕК «Енергоатом» – лідер Київського півмарафону-2021!

Вторник, 21 сентября, 2021 - 08:27

Бігуни Енергоатома завоювали перше місце в командному заліку на Київському півмарафоні-2021, продемонструвавши найкращі результати та надзвичайну витривалість на дистанціях. Учасники команди – В’ячеслав Оголенко, Станіслав Харечко, Євген Данильчук та Владислав Онопрієнко – упевнено обійшли своїх найближчих опонентів на 18 хвилин. Їхніми суперниками були 7 потужних команд легкоатлетів з різних міст України.

Петро Котін бере участь у роботі 65-ї Генеральної конференції МАГАТЕ

Вторник, 21 сентября, 2021 - 08:25

Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у складі офіційної делегації України бере участь у роботі 65-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, яка проходить 20-24 вересня 2021р. у місті Відень, Австрія.

Завершилися навчання фахівців-секондистів для участі у партнерських перевірках ВАО АЕС по всьому світу

Понедельник, 20 сентября, 2021 - 12:14

З 30 серпня по 17 вересня 2021 року у Дирекції НАЕК «Енергоатом» та на Південноукраїнській АЕС представники Паризького центру (ПЦ) Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) провели навчання для українських фахівців, які проходять конкурсний відбір на посаду секондистів ПЦ.

Енергоатом не допустить диверсії проти держави

Четверг, 16 сентября, 2021 - 09:03

ДП «НАЕК «Енергоатом» звертається до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення грабіжницького списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства.

Керівник Енергоатома Петро Котін: мета НАЕК – мільярд гривень на соціальний розвиток

Среда, 15 сентября, 2021 - 09:23

Енергоатом провів розширене засідання Дирекції та профспілкового комітету Компанії з підведення підсумків виконання Колективного договору у першому півріччі 2021 року.

В Енергоатомі достатня кількість висококваліфікованих фахівців для реалізації нових масштабних завдань

Вторник, 14 сентября, 2021 - 16:14

Задля реалізації завдань зменшення викидів вуглецю та декарбонізації світової економіки у світі розпочався новий етап розвитку ядерної енергетики, підвищення безпеки й ефективності роботи атомних електростанцій. Адже саме цей вид екологічно чистої генерації здатен у найкоротші терміни надійно замінити теплову генерацію.

Керівники Westinghouse та НАЕК «Енергоатом» спільно оглянули майданчик АЕС Вогл (США) та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000

Четверг, 9 сентября, 2021 - 08:39

3 вересня 2021 р. керівники Westinghouse Electric Company – президент з енергетичних систем Девід Дюрхем, старший віцепрезидент з торгових операцій Еліас Гедеон, інші посадові особи компанії та очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провели спільний огляд майданчика АЕС Вогл («Vogtle»), штат Джорджія, США, та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000 компанії Westinghouse.

Енергоатом продовжує співпрацю з МАГАТЕ – на ЗАЕС розпочато чергову інспекцію

Вторник, 7 сентября, 2021 - 12:33

ДП «НАЕК «Енергоатом» дотримується політики всебічної відкритості у питаннях безпеки експлуатації ядерних енергоблоків, задля чого плідно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). За цілковитої підтримки Компанії МАГАТЕ здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій, головною метою яких є перевірка на предмет відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

Керівник Енергоатома відвідав майданчик з обладнанням Westinghouse у Південній Кароліні

Понедельник, 6 сентября, 2021 - 09:01

В рамках поїздки до США керівник Енергоатома Петро Котін відвідав склади з обладнанням компанії Westinghouse Electric у Південній Кароліні, де зберігається устаткування для будівництва атомних реакторів Westinghouse. Саме це обладнання та комплектуючі планується використати для будівництва нового енергоблока на Хмельницькій АЕС за американською технологією АР1000, про що було підписано відповідний меморандум між двома компаніями.

НАЕК «Енергоатом» та NuScale Power підписали меморандум щодо можливості впровадження малих модульних реакторів в Україні

Четверг, 2 сентября, 2021 - 08:42

НАЕК «Енергоатом» та компанія NuScale Power у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва АЕС NuScale в Україні.

Міністр енергетики Герман Галущенко: нова модель ПСО – це ключ до енергетичної безпеки

Вторник, 31 августа, 2021 - 13:16

Очільник Міненерго Герман Галущенко переконаний, що нова фінансова модель ПСО (покладання на державні підприємства спецобов’язків із забезпечення населення доступною електроенергією) змінює роль і вагу на ринку державної генерації, яка виробляє переважну частку електроенергії для країни, допомагає знижувати тариф для побутових споживачів та вирішує питання енергетичної безпеки держави. Про це пан Галущенко заявив в інтерв’ю інформагентству «Інтерфакс-Україна».

Енергоатом та WiN Ukraine втілюють проєкт професійного розвитку жінок в атомній енергетиці

Вторник, 31 августа, 2021 - 08:04

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine розпочали програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», яка охопить всі атомні станції України. Першим майданчиком 30 серпня стала Хмельницька АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

Створюємо національного чемпіона

Четверг, 26 августа, 2021 - 08:04

Компанія «Енергоатом» посідає 8-ме місце у світі за потужністю атомних станцій і виробляє понад половину всієї електроенергії України. Але зараз її потенціал наче закутий у кайдани: незавершена корпоративна реформа, успадкований із часів Радянського Союзу стиль відносин з власником – державою, негнучкість і відсутність свободи у виборі шляхів розвитку та залученні інвестицій... Такою зараз є реальність однієї з найбільших компаній України. Про це міністр енергетики України Герман Галущенко написав у своєму блозі, опублікованому в інтернет-виданні «Лівий берег» (Lb.ua). 

Енергонезалежність: Енергоатом дає старт роботі ЦСВЯП

Пятница, 20 августа, 2021 - 14:26

20 серпня 2021 року, напередодні 30-ї річниці Незалежності України, Енергоатом урочисто презентував новозбудоване Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) – один із наймасштабніших проєктів у галузі ядерної енергетики. 

18 серпня атомні станції України виробили 214,36 млн кВт·г електроенергії

Четверг, 19 августа, 2021 - 16:34

Станом на 19 серпня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 040 МВт, поточна потужність становить 9 040 МВт.

30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани

Четверг, 19 августа, 2021 - 16:26

18 серпня 2021 року Українське ядерне товариство за участі Енергоатома провело міжнародну науково-практичну конференцію на тему «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани».

Енергоатом разом із міжнародним співтовариством – на варті світової ядерної безпеки

Четверг, 19 августа, 2021 - 16:23

18 серпня Українське ядерне товариство за участі ДП «НАЕК «Енергоатом» провело науково-практичну конференцію «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани». У заході взяли участь фахівці Компанії, керівники її відокремлених підрозділів, ветерани атомно-енергетичної галузі та представники провідних світових організацій, що відповідають за ядерну безпеку в країнах, де експлуатуються атомні енергоблоки.

Перша черга ЦСВЯП готова до експлуатації – Державна архітектурно-будівельна інспекція України

Понедельник, 16 августа, 2021 - 11:06

13 серпня 2021 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) видала сертифікат про відповідність завершеного будівництва першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) проєктній документації. Цим сертифікатом ДАБІ також підтвердила готовність об’єкта до експлуатації – на підставі акта готовності від 12 серпня 2021-го.

Керівник Енергоатома: будівництво нових АЕС дасть зростання світового попиту на урановий концентрат

Вторник, 10 августа, 2021 - 10:50

Загальносвітова ціна на урановий концентрат поступово зростає, наразі спотова ціна коливається на рівні 80-90 доларів за кг. Найнижчу ціну на цей продукт було зафіксовано у 2016 році – тоді він коштував 47 доларів за кг.

30 років на варті безпеки: Українське ядерне товариство за підтримки Енергоатома проведе науково-практичну конференцію

Понедельник, 9 августа, 2021 - 10:48

З нагоди 30-ї річниці незалежності України 18 серпня 2021 року громадська організація «Українське ядерне товариство» (ГО «УкрЯТ») за підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» проведе науково-практичну конференцію «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани». Захід відбудеться у конференц-залі НАЕК «Енергоатом» на вул. Гоголівській, 22-24. 

Енергоатом вітає затвердження урядом Стратегії енергетичної безпеки

Четверг, 5 августа, 2021 - 13:00

ДП НАЕК «Енергоатом» всебічно підтримує розроблену Міністерством енергетики та затверджену Кабінетом міністрів Стратегію енергетичної безпеки України. Йдеться про цільову модель системи енергетичної безпеки як складової безпеки національної для  забезпечення доступу до надійних, стійких, доступних і сучасних джерел енергії. Компанія гарантує неухильне виконання закладених у Документі стратегічних цілей.

Технологии будущего: Энергоатом изучает внедрение малых модульных реакторов в Украине

Пятница, 30 июля, 2021 - 16:44

29 июля 2021 года вице-президент ГП «НАЭК «Энергоатом» Хартмут Якоб принял участие в организованном Министерством торговли США заседании рабочей группы по вопросам малых модульных реакторов (ММР), которое прошло в режиме онлайн-конференции. В дискуссии также приняли участие чиновники государственных учреждений США, представители компаний – владельцев технологий ММР и другие заинтересованные стороны.

Рятувальники відпрацьовують навички гасіння умовної пожежі на АЕС

Пятница, 30 июля, 2021 - 16:41

Безпечна робота атомної станції передбачає повну й цілодобову готовність до реагування на надзвичайні ситуації будь-якого рівня складності. Тож регулярні й своєчасні тренування бійців пожежно-рятувальних загонів прямо на майданчиках АЕС – це нагальна необхідність.

22 июля атомные станции Украины выработали 217,7 млн кВт·ч электроэнергии

Пятница, 23 июля, 2021 - 12:38

По состоянию на 23 июля 2021 года располагаемая мощность НАЭК «Энергоатом» – 9 000 МВт, текущая мощность составляет 9 000 МВт.

В первом полугодии 2021 года Энергоатом значительно улучшил производственные показатели

Пятница, 23 июля, 2021 - 12:22

По результатам первого полугодия текущего года ГП «НАЭК «Энергоатом» увеличил объемы производства электроэнергии на 6,8% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.

21 июля атомные станции Украины выработали 215,87 млн кВт·ч электроэнергии

Четверг, 22 июля, 2021 - 11:03

По состоянию на 22 июля 2021 года располагаемая мощность НАЭК «Энергоатом» – 8 990 МВт, текущая мощность составляет 8 990 МВт.

Энергоатом и Framatome обсудили перспективы сотрудничества в сфере водородных технологий

Среда, 21 июля, 2021 - 14:35

Руководитель Энергоатома Петр Котин провел встречу с руководством французской компании Framatome, лидером в области производства оборудования для АЭС и предоставления консалтинговых услуг.

Оптимизация ремонтной программы позволила выдать в энергосеть дополнительные 1,6 млн МВт-ч

Вторник, 20 июля, 2021 - 14:56

Благодаря оптимизации ремонтной программы Энергоатому удалось сократить сроки ремонтов энергоблоков АЭС на 74,4 суток. Это позволило выдать дополнительные 1,6 млн МВт-ч электроэнергии в Объединенную энергосистему Украины.

Представители Энергоатома посетили завод компании Westinghouse в Вестеросе

Четверг, 15 июля, 2021 - 08:53

Двадцать первый год подряд продолжается эффективное сотрудничество НАЭК «Энергоатом» и американской компании Westinghousе в области поставок свежего ядерного топлива для реакторов украинских АЭС. Сейчас на топливе Westinghouse работают 6 из 15 украинских атомных энергоблоков-«миллионников»: энергоблоки №2 и №3 Южно-Украинской АЭС и четыре энергоблока Запорожской АЭС. Во время планово-предупредительных ремонтов 2022 года первые тепловыделяющие сборки (ТВС) производства Westinghousе будут загружены также в реактор энергоблока №3 Ривненской АЭС.

Забит «золотой костыль»!

Понедельник, 12 июля, 2021 - 14:15

Железнодорожный путь от станции Вильча до станции Янов протяженностью 43 км построен в рекордно короткий срок – как и обещала НАЭК «Энергоатом». Прокладку пути вели две бригады железнодорожников, одна из станции Вильча, вторая – из станции Янов. 9 июля 2021 года обе бригады встретились и забили «золотой костыль» в колею, которая соединила Централизованное хранилище отработанного ядерного топлива (ЦХОЯТ) с железнодорожной сетью Украины.

Енергоатом та Westinghouse виходять на новий рівень співпраці

Среда, 30 июня, 2021 - 16:12

29 червня 2021 року відбулася зустріч т. в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна зі старшим віцепрезидентом з комерційної діяльності компанії Westinghouse Electric Company LLC Еліасом Гедеоном. Сторони обговорили та домовилися розпочати співпрацю в галузі нових енергоблоків українських атомних станцій.

Проведено черговий курс підготовки фахівців ДП «НАЕК «Енергоатом» з використання розрахункових програм Westinghouse

Среда, 30 июня, 2021 - 16:03

У другій половині червня цього року провели чергову підготовку фізиків-розраховувачів відділів ядерної безпеки Рівненської, Запорізької та Южно-Української АЕС і Науково-технічного центру ДП «НАЕК «Енергоатом» з використання комплексу програм AРА-H (ALPHA-H/PHOENIX-H/ANC-H), розроблених компанією Westinghouse.

Команда Енергоатома тріумфує в Болгарії

Среда, 30 июня, 2021 - 09:44

Понад 20 нагород та Кубок за друге загальнокомандне місце завоювала збірна Енергоатома на 17-му Міжнародному фестивалі робітничого спорту, що пройшов у болгарській Варні.

Енергоатом та Організація канадської ядерної промисловості (OCNI) підписали лист про наміри щодо подальшої співпраці

Среда, 30 июня, 2021 - 09:32

29 червня 2021 року керівники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Організації канадської ядерної промисловості (OCNI) під час відеоконференції підписали лист про наміри, яким формалізували попередньо досягнуті домовленості зі впровадження спільних з канадськими компаніями проєктів у ядерно-енергетичній сфері.

Енергоатом отримав право виходу на ринок допоміжних послуг

Пятница, 25 июня, 2021 - 10:14

Першою атомною електростанцією в Україні, яка отримала право надавати такі послуги, стала Запорізька АЕС. НЕК «Укренерго» сертифікувало її для участі в ринку допоміжних послуг у торговій зоні вітчизняної Об’єднаної енергосистеми. ЗАЕС отримала свідоцтва в частині резервів підтримки частоти (РПЧ) з обсягом ±20 МВт.

Страницы