На ЮУАЕС обговорювали реалізацію проєкту реконструкції кранів кругової дії енергоблоків №1 і 2

Четверг, 14 января, 2021 - 09:14

На ЮУАЕС 12 січня обговорили стан підготовки до проведення реконструкції кранів кругової дії (полярні крани) енергоблоків №1 і №2. На виробничій нараді крім фахівців атомної станції були присутні представники компанії «Škoda JS» - переможниці відкритих торгів на проведення робіт та ВП «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом».

Під час зустрічі розглянуто виконання раніше прийнятих протокольних рішень, можливі строки проведення приймальних випробувань нового обладнання на майданчиках заводів-виробників та постачання устаткування на АЕС. На нараді були з’ясовані технічні питання, що пов’язані з проєктуванням та наданням чеською компанією вихідних даних для завершення розробки проєктно-кошторисної документації на проведення будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт на енергоблоках.

Представники Škoda JS зауважили, що відставання у завершенні проєктування і підготовки до проведення приймальних випробувань нового обладнання, викликане масовим захворюванням спеціалістів компанії на COVID-19 і введеними урядовими обмеженнями на вільний в’їзд до Чехії та Словенії іноземців. Керівництво Škoda JS докладає максимум зусиль для якнайшвидшого розв’язання проблем, запевнили присутні на нараді чеські спеціалісти.

Рівненська АЕС першою серед вітчизняних атомних станцій наприкінці 2020 року отримала досвід з реконструкції крана кругової дії на енергоблоці №4, що передбачав повну заміну електричного та часткову — механічного обладнання. На Южно-Українській АЕС на відміну від РАЕС проводитимуться більш масштабні роботи на кранах. Вперше будуть замінюватися вантажні візки. Реалізація проєктів розпочалася в 2018 році. Масштабна реконструкція виконується для приведення експлуатації атомних енергоблоків у відповідність до сучасних вимог безпеки, а також впровадження нової технології Holtec - устаткування, призначеного для поводження з відпрацьованим ядерним паливом.