Очільник НАЕК нагородив в Іванкові переможців та фіналістів конкурсу творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!»

Пятница, 18 декабря, 2020 - 09:12

Напередодні дня Святого Миколая керівництво НАЕК «Енергоатом» відвідало смт Іванків, щоб привітати та нагородити школярів, які брали участь у міжрегіональному дитячо-юнацькому конкурсі творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!». Цього року через пандемію коронавірусу не вдалося зібрати всіх номінантів для урочистого нагородження, тому керівництво НАЕК вирішило завітати хоча б до найближчого місця проведення конкурсу.

Урочисте нагородження відбулося в актовій залі Іванківського Центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ). Тут зібрались учасники конкурсу, їхні викладачі з творчих гуртків, керівництво та представники НАЕК «Енергоатом» і смт Іванків.

З боку Енергоатома участь у заході взяли т. в. о. президента Компанії  «Енергоатом» Петро Котін, віцепрезидент Герман Галущенко, виконавчий директор з персоналу Олег Бояринцев, голова профспілки Олексій Лич  та представники Дирекції з комунікацій. Смт Іванків представляли голова місцевої ОТГ Тетяна Свириденко, начальник відділу освіти Іванківської РДА Вікторія Дегтяр, директор центру дитячої та юнацької творчості Наталія Василишина та редактор районної газети «Трибуна праці» Павло Смовж.

Як соціально відповідальна компанія, яка піклується не лише про своє сьогодення, а й про майбутнє, НАЕК спільно зі своєю первинною профспілковою організацією проводить цей конкурс вже понад 15 років. Адже багато талановитих дітей, яких «відкривають» саме завдяки участі в конкурсі, згодом вирішують пов’язати своє майбутнє з ядерною енергетикою, вступають до профільних вишів та зрештою приходять працювати на АЕС та в інші структурні підрозділи Енергоатома.

Надзвичайно важливим для Енергоатома є також піклування про мешканців місць розташування атомних електростанцій та надання можливостей розвитку населенню загалом і молоді зокрема. З огляду ж на те, що саме діти і підлітки є майбутнім і Енергоатома, і всієї України, до дитячо-юнацьких конкурсів у Компанії ставляться з особливою увагою.

 «Дуже радий бути сьогодні з вами, – сказав т. в. о. президента Енергоатома Петро Котін, нагороджуючи учасників пам’ятними дипломами. – Цей конкурс проводиться не вперше, і в ньому завжди беруть участь учні загальноосвітніх закладів міст-супутників АЕС та інших населених пунктів у регіонах присутності підрозділів Енергоатома. І зараз нам дуже приємно нагороджувати переможців саме з Іванківського району. Вірю, що невдовзі вони прийдуть в атомну енергетику, стануть нашою зміною і саме від них залежатиме майбутнє атомної генерації та загалом нашої держави».

Начальник відділу освіти Іванківської райдержадміністрації Вікторія Дегтяр відзначила, що профспілка НАЕК «Енергоатом» вже котрий рік поспіль надає допомогу навчальним закладам Іванківського району і висловила сподівання, що ця співпраця продовжуватиметься та поширюватиметься. «Нам дуже приємно, що напередодні Дня Святого Миколая до нас завітали наші друзі, порадники та благодійники – найвище керівництво Енергоатома», – наголосила вона. А голова Профкому Компанії Олексій Лич вручив всім учасникам брендовані подарунки від Енергоатома. «Творчі люди – найголовніше надбання атомної енергетики», – підкреслив він, розповідаючи про конкурс, у #ЯдерніРозмови.

В номінації «Образотворче мистецтво» грамоти «За участь» отримали:

 • Владислава Богуш (12 років), робота «Мир нашому дому!».
 • Анастасія Гончаренко (12), робота «Мрії збуваються!».
 • Богдан Ярошенко (13), робота «Наше майбутнє в наших руках».
 • Дарина Шарапа (14), робота «Берегиня чистої Землі».
 • Єлизавета Кошель (15), робота «Енергія природи врятує Всесвіт».
 • Богдан Давиденко (15), робота «Всевидяще око Всесвіту».

В номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт».

 • Анастасія Маснуха (10 років), робота з бісеру «Енергія сонця – енергія майбутнього».
 • Богдана Гусаревич (11), робота «Квітуча країна моя».

Грамоту «За оригінальну ідею мистецького твору» вручили Катерині Богданович (10 років), за роботу «Енергія Сонця та Води» в номінації «Образотворче мистецтво». Грамоту «За оригінальний підхід у розкритті теми» отримала Анастасія Мельниченко (12 років), за вишиту стрічками роботу «Хай Україна розцвітає на щастя, мир і на добро!» у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт», а грамоту «За оригінальне технічне рішення» у тій же номінації  – Богдан Поляков (16 років), за роботу «Для миру створені світи, під крилом енергії надійним» (ліплення з глини).

Грамотою за І місце нагороджений Андрій Гончар (13 років), за роботу «Від атома до світла в домі» в номінації «Короткометражне відео», а грамотою за ІІІ місце – Анастасія Деміденко (14 років), за роботу «Енергія атому-добробут всесвіту» (бісероплетіння) в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт».

Окремої Подяки удостоєні вчителі, які готували переможців конкурсу:

 • Олена Кафтанова – керівник гуртка «Пісочна анімація» Іванківського районного ЦДЮТ,
 • Олена Россоха – керівник гуртка «Вироби з бісеру» ЦДЮТ.

Заохочувальні грамоти отримали:

 • Людмила Смовж – керівник гуртка «Декоративне малювання та аплікація» ЦДЮТ,
 • Ірина Мельниченко – керівник гуртка «Вишивка стрічками» ЦДЮТ,
 • Наталія Василишина – керівник  народної студії «Художня кераміка».

 

Для довідки:

Конкурс «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!» серед дітей та молоді віком від 10 до 16 років спрямований не просто на виявлення талантів і підтримку обдарованих дітей, а передусім на популяризацію інформації про ядерну енергетику як стратегічну галузь, що забезпечує Україну електроенергією та сприяє сталому розвитку та добробуту нашої держави, про важливість професії атомників та необхідність підвищення її престижу, а також має на меті профорієнтацію школярів та залучення молоді в атомну галузь.

Цього року свої роботи на відбірковий етап подали кілька сотень школярів. З них до фіналу відібрали 56. До складу журі, яке оцінювало якість робіт, увійшли представники Енергоатома, лідер профспілкового комітету Компанії та професійні художники. Що ж до дітей з Іванкова, то вони лише у 2019 році вперше долучилися до конкурсу, а вже цьогоріч 13 найталановитіших стали призерами та фіналістами: двоє посіли перше і третє місця, троє завоювали заохочувальні призи та восьмеро отримали грамоти за участь у фіналі.