Одеська політехніка отримала американський тренажер для навчання майбутніх атомників

Четверг, 17 декабря, 2020 - 14:22

В Одеському національному політехнічному університеті (ОНПУ) введено в експлуатацію тренажер, на якому навчатимуться майбутні атомники - студенти Кафедри атомних електростанцій. Тренажер розроблений, виготовлений і поставлений за кошти технічної допомоги уряду США, як елемент заміщення освітнього ресурсу Севастопольського університету в тимчасово окупованому Криму. Розробник та виробник тренажеру провідна американська компанія у сфері розробки тренажерів для персоналу атомних електростанцій - Western Services Corporation (WSC).

Концепція використання тренажера у навчальному процесі Кафедри атомних електростанцій ОНПУ була запропонована американській стороні фахівцями НАЕК «Енергоатом».

«Цей тренажер можна назвати універсальним цифровим підручником з ядерної енергетичної установки. Тренажер унікальний, адже дозволяє не тільки формувати і підтримувати навички управління енергоблоком, а й буде містити необхідний обсяг теоретичних знань (лекцій) з таких дисциплін як термодинаміка, гідравліка, фізика ядерних реакторів та інших дисциплін, які необхідні інженеру-теплоенергетику на АЕС», - зазначив директор з підготовки персоналу НАЕК «Енергоатом» Сергій Попов.

Він також повідомив, що тренажер надаватиме студентам доступ до схем та креслень конструкцій обладнання АЕС, а також до інструкцій з їх ремонту, обслуговування та управління. «Аналогічний тренажер буде найближчим часом поставлений в Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Наразі фахівці компанії WSC проводять навчання користувачів тренажера», - додав Сергій Попов.

Директор з підготовки персоналу Енергоатома наголосив, що технічна допомога для профільних ВНЗ на цьому не завершиться, в планах є проєкти з оснащення спеціальних лабораторій і передачі розрахункових кодів для навчання студентів підходам з обґрунтування безпеки АЕС. «Зазначені проєкти були ініційовані службою підготовки персоналу Енергоатома і підтримані урядом США з метою наближення освітніх програм до реальних потреб галузі та технологіям, які зараз використовуються на енергоблоках АЕС з урахуванням їх модернізації та продовження ресурсу», - уточнив Сергій Попов.

Для довідки: НАЕК «Енергоатом» багато років співпрацює із закладами вищої освіти, у тому числі і з питань підготовки кадрів. За результатами партнерської перевірки  ВАО АЕС, що проходила у 2015 році, досвід Енергоатома щодо взаємодії з вищими навчальними закладами в питаннях підготовки кадрів визнаний «унікальним і позитивним».

В Компанії розроблено комплекс заходів, орієнтованих на студентів і випускників вищих навчальних закладів і спрямований на формування у них пріоритетних професійно-технічних навичок і компетенцій, а також особистісних і ділових якостей.

У квітні 2009 року Компанія уклала договір про співпрацю з Одеським національним політехнічним університетом. Співпраця полягає в:

  • підготовці бакалаврів і магістрів по затребуваним для АЕС спеціальностям
  • наданні підприємством бази для проходження студентами виробничої і переддипломної практики
  • участі фахівців підприємства у навчальному процесі шляхом читання лекцій для студентів і викладачів
  • участі представників підприємства в роботі державних екзаменаційних комісій по захисту студентами дипломних проєктів
  • проведенні спільних нарад, круглих столів, проєктів
  • передачі до вишів відпрацьованого обладнання АЕС у навчальних цілях.