ЮУАЕС готується до міжнародної страхової інспекції

Четверг, 19 ноября, 2020 - 11:45

ВП «Южно-Українська АЕС» готується до перевірки, яку проводитиме міжнародна інспекція Ядерного страхового пулу. Захід запланований на 1-2 грудня. Южно-Українська атомна електростанція буде першою в Україні, де застосують новий формат перевірки, з онлайн присутністю експертів.

Корективи внесли через карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19. Від фізичної присутності на об’єкті спочатку відмовились іноземні партнери - представники Британського, Шведсько-Фінського та Китайського страхових пулів. А пізніше, враховуючи стрімке погіршення епідситуації в країні, було вирішено не відряджати на промисловий майданчик і представників українського об’єднання.

«Беручи до уваги позитивні результати попередніх інспекцій світової системи ядерних страхових пулів на очолюваній Вами станції це вимушене рішення підтримане нашими іноземними партнерами, що здійснюють перестрахування ризиків», - йдеться у листі генерального директора об’єднання «Ядерний страховий пул» Олександра Бабенка на ім’я генерального директора ЮУАЕС Володимира Лісніченка.

«Інспекторська група з необхідною документацією ознайомилась завчасно та надіслала нам уточнюючі запитанні за окремими напрямками, - пояснює начальник виробничо-технічної служби ЮУАЕС Дмитро Мітюшев.  - Більше уваги під час перевірки інспектори планують сконцентрувати на таких напрямках: ядерна безпека і експлуатація – відповідальність перед третіми особами; оцінка відмов обладнання; протипожежний захист. Южноукраїнські фахівці підготували на брифінг низку презентацій та доповідей».

Це буде вже п’ята перевірка ЮУАЕС міжнародною страховою інспекцією Ядерного страхового пулу. Попередні візити відбулись у 2004, 2007, 2013, та 2016 роках.

«Останнім часом реалізовано багато заходів задля підвищення безпеки енергоблоків. Наше завдання  – продемонструвати міжнародним страховим експертам цю тенденцію до вдосконалення», - зазначив Дмитро Мітюшев, начальник виробничо-технічної служби ЮУАЕС.

Якщо досвід перевірки в онлайн режимі виявиться успішним, страховий пул поширить цей метод і на інші АЕС.