Народний депутат України Артем Чорноморов та генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко домовились про початок опалювального сезону

Вторник, 20 октября, 2020 - 14:20

19 жовтня народний депутат України Артем Чорноморов зустрівся з генеральним директором відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» (ВП ЮУАЕС) Володимиром Лісніченком. Темою розмови був початок опалювального сезону з огляду на ситуацію з заборгованістю комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» (КП ТВКГ) перед ВП ЮУАЕС за централізоване водопостачання, водовідведення та, насамперед, теплопостачання міста Южноукраїнська.

Борги КП ТВКГ перед ВП ЮУАЕС зростають з року в рік. Народний депутат висловив занепокоєння, чи не вплине стан розрахунків з енергокомплексом на подачу тепла у місто атомників: «Зростає сезонна захворюваність на ГРВІ, набирає обертів пандемія COVID-19 тож затягування з початком опалювального сезону може тільки погіршити ситуацію, особливо серед дітей - вихованців дитячих садочків та школярів». Розпорядженням міського голови від 19.10.2020 року рекомендовано ВП ЮУАЕС та доручено КП ТВКГ розпочати подачу тепла до закладів освіти та об’єктів соціальної сфери міста Южноукраїнська з 20 жовтня 2020 року. Під час зустрічі з народним депутатом України Артемом Чорноморовим Володимир Лісніченко запевнив: «Попри існуючі проблеми з розрахунками КП ТВКГ перед ВП ЮУАЕС тепло у школи, дитячі садочки та інші заклади соціальної сфери буде подано. З нашого боку перепон не буде».

Між тим ситуація з погашенням заборгованості не вирішується та з роками лише погіршується. На кінець 2008 року сума боргу становила 10,2 млн грн, в 2014 році вона зросла вже до 59,1 млн грн, у 2016 році подолала 100-мільйонний рубіж. На 1 січня 2020 року вона складала 163,4 млн грн, протягом 9 місяців зросла ще на 15 мільйонів та на 1 жовтня становить вже 178,4 млн грн.

Найбільш гостро це питання постає напередодні кожного опалювального сезону. Адже багаторічний досвід показує: подача теплової енергії неодмінно призводить до стрімкого зростання заборгованості.

Між тим засновником підприємства-боржника - КП ТВКГ - є Южноукраїнська міська рада. Саме до її повноважень згідно з законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» належить забезпечення необхідного рівня та якості житлово-комунальних послуг населенню. У липні 2020 року, вичерпавши всі передбачені законом способи отримання оплати за відпущену товарну продукцію, ВП ЮУАЕС повідомило Южноукраїнську міську раду про припинення з 01.01.2022 р. здійснення водопостачання, водовідведення та теплопостачання як збиткових видів господарської діяльності. Також адміністрація ВП ЮУАЕС звернула увагу на необхідність приступити до проектування і будівництва об’єктів, за допомогою яких виконавчий орган міської ради після 2021 року забезпечуватиме населення міста Южноукраїнська якісними послугами з питного водопостачання, водовідведення та очищення стічних вод, а також теплопостачання. Тож новий склад Южноукраїнської міської ради, новий міський голова, яких оберуть мешканці Южноукраїнської ОТГ 25 жовтня, отримають у спадок цю надскладну проблему.