Енергоатом та Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про співпрацю зі створення дата-центрів поблизу АЕС

Вторник, 13 октября, 2020 - 13:27

ДП НАЕК «Енергоатом» та голландська компанія Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з метою створення дата-центрів на територіях АЕС України. Документ було підписано очільником Енергоатома Петром Котіним та директором Bitfury Holding B.V. Олегом Блінковим 13 жовтня в центральному офісі Енергоатома.

Як зазначається у документі, його метою є збереження або збільшення обсягів генерації електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в Україні. Серед передумов підписання Меморандума сторони зазначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, де знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології, та яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси та скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою.

У документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проєкту може сягати 2 ГВт.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін підкреслив, що співпраця між Енергоатомом та Bitfury Holding дозволить вирішити одну з найгостріших проблем галузі – обмеження видачи електроенергії з АЕС України. «Дякую усім фахівцям Енергоатома та Bitfury Holding, які долучились до підготовки Меморандуму та довели перший етап співробітництва між компаніями до логічного завершення. Це початок великої та складної роботи, яка дозволить вирішити низку стратегічних завдань як для Енергоатома, так і для України в цілому», - наголосив керівник Енергоатома.

У свою чергу Олегом Блінков висловив подяку керівництву та фахівцям Енергоатома за плідну співпрацю. «Ми дуже задоволені нашою взаємодією з представниками Енергоатома, яка триває вже кілька місяців. Наразі ми поклали початок унікальному за масштабами проєкту. У ході співробітництва ми переконались, що Енергоатом зберіг потужний науково-технічний, проєктний та виробничий потенціал. І це дозволяє нам із впевненістю казати: ваша Компанія має усе необхідне, щоб стати піонером у реалізації настільки потужних проєктів у сфері створення обчислювальних центрів», - підкреслив Олег Блінков.

Для Довідки: Група компаній Bitfury Group - світовий технологічний лідер, який створює продукти нового покоління. З моменту свого заснування в 2011 році, Bitfury орієнтована на реалізацію проєктів у сфері штучного інтелекту, блокчейн технології, цифрових активів, технологій охолодження високопродуктивних дата-центрів та інших. Серед інфраструктурних продуктів компанії представлені рішення для процесингу транзакцій цифрових активів, побудовані на базі обчислювальних чіпів власного дизайну, і рішення для обчислень штучного інтелекту в дата-центрах і на периферійних пристроях. Bitfury є розробником і інтегратором програмних продуктів на базі власної блокчейн-платформи Exonum ™, аналітичної платформи Crystal ™ для різних блокчейн-мереж. Bitfury входить у рейтинги глобальних лідерів Forbes Blockchain 50 & Forbes Fintech 50, а також увійшла у лист глобальних технологічних піонерів World Economic Forum. Компанія є членом і співзасновником некомерційної організації INATBA, що працює в партнерстві з Єврокомісією над просуванням технології блокчейн в бізнес-співтоваристві і органах державного управління ЄС.