Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Четверг, 2 июля, 2020 - 11:55

Станом на 1 липня  (77 доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконувалися:

інспекція палива в реакторі комісією МАГАТЕ;

підготовка до прокрутки електродвигунів головних циркуляційних насосів №1-4 на холостому ходу;

ремонт і реконструкція устаткування і арматури другої системи безпеки;

райберування муфти ротора високого тиску - ротора середнього тиску з перевіркою «колінчатості».

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- заміна електродвигунів 6 кВ систем, важливих для безпеки, - демонтаж залізобетонних фундаментів електродвигунів;

- пусконалагоджувальні роботи на системі автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації;

- установка системи неавтоматичного пожежогасіння в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання, – роботи з монтажу кабельно-провідникової продукції.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 триває модернізація проточної частини циліндра високого тиску турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України та для участі в первинному регулюванні частоти і активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.

ереднього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.