Енергоатом не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ

Четверг, 25 ноября, 2021 - 10:24

22 листопада 2021 року Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо стягнення з ДП «Гарантований покупець» 4,1 млрд грн за поставлену в березні – травні 2020 р. електроенергію.

Цей судовий процес розпочався ще у серпні 2020-го, коли ДП «Гарантований покупець» (далі – ГарПок) припинив оплачувати вартість відпущеної для населення електроенергії, що постачалася Енергоатомом у межах виконання спеціальних обов’язків. І хоча населення справно й у повному обсязі розраховувалося за спожиту електроенергію, до Енергоатома – виробника цієї електроенергії – сплачені за неї гроші не дійшли. Як не надійшли і за лютий  та липень 2020 року, і зараз теж тривають судові процеси щодо стягнення заборгованості.

Розглянувши всі обставини цієї справи, Північний апеляційний господарський суд ухвалив абсолютно очевидне та справедливе рішення – борги треба повертати.

Енергоатом не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ. Жодних юридичних процедур щодо примусового списання Компанія не розпочинала і діятиме лише відповідно до чинного законодавства, виходячи з інтересів державного підприємства та розраховуючи на добровільне виконання ГарПоком рішення суду найближчим часом.

У зв’язку із цим наполегливо просимо всіх причетних і зацікавлених осіб, політиків та журналістів взяти до уваги зазначену офіційну інформацію й не поширювати фейки та припущення щодо нібито бажання Енергоатома отримати як погашення боргу кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ.