Енергоатом безкоштовно постачає медичний кисень у лікарні для порятунку хворих

Суббота, 23 октября, 2021 - 08:37

НАЕК «Енергоатом» продовжує безкоштовно постачати у лікарні українських міст медичний кисень, вкрай необхідний для важкохворих на коронавірусну хворобу. Цей лікарський засіб виробляється на трьох атомних станціях – Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій. В березні 2021 року Компанія отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».

Керівник Компанії Петро Котін зазначив, що Енергоатом готовий щодоби безкоштовно постачати 5 тисяч літрів медичного кисню до лікарень Запорізької, Рівненської та Хмельницької областей. 

Мета полягає у тому, щоб врятувати якомога більше людських життів і допомогти державі подолати наслідки пандемії, – сказала т.в.о. Директора з якості Енергоатому Юлія Гашева.

«Ми підготували обладнання, персонал та отримали ліцензії на виробництво медичного кисню адже сьогодні наші лікарні вкрай потребують цього лікарського засобу, – зазначила пані Гашева. – Вже майже пів-року ми виробляємо медичний продукт, який повністю відповідає міжнародним стандартам. Кисень виробляється на азотно-кисневих станціях у 40-літрових балонах». 

Медичний кисень від Енергоатома вже використовується в лікарняних закладах країни під час нової хвилі пандемії коронавірусу. Також у цьому препараті виникає потреба під час планових медичних заходів. 

Загалом, потужності українських АЕС дозволяють виробляти десятки тисяч літрів кисню на рік. Фактичний обсяг виробництва з моменту реєстрації лікарського засобу по ДП «НАЕК «Енергоатом» станом на 22 жовтня цього року становить майже 33 тисячі м3.

Фахівці атомних електростанцій оснастили й акредитували лабораторії з контролю якості та безпеки лікарських засобів – відповідно до всіх визначених законодавством вимог і процедур. А фахівці МОЗ провели кількаетапні ретельні перевірки АЕС, а на самих станціях підготували високопрофесійний персонал.

Сьогодні стало відомо, що споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом “Дельта”, зросло у п'ять-шість разів, у порівнянні із госпіталізованими у попередні хвилі пандемії, – про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді. За його словами, середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу у порівнянні з аналогічним періодом квітня 2021 року збільшились вдвічі.

За даними Міністерства охорони здоров’я, за останню добу в Україні зафіксовано 23 785 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 800, медпрацівників – 391). Кількість летальних випадків, нажаль, сягнула 614 за добу.