Енергоатом забезпечить потреби української залізниці в електроенергії

Пятница, 1 октября, 2021 - 08:05

Учора, 30 вересня 2021 року, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 499 від 5 червня 2019 року відбувся аукціон ДП «НАЕК «Енергоатом» у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами.

За підсумками аукціону ВП «Енергоатом-Трейдинг» реалізував ТОВ «Енерго Збут Транс» 4,9 млн МВт-год електричної енергії базового навантаження з постачанням у період 1 жовтня 2021 року – 31 грудня 2022 року. Вартість проданої електричної енергії перевищила 5,45 млрд грн.

Аукціон проходив відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, затвердженого вищезгаданою постановою Кабміну. Умови проведення спецсесії з продажу пакетів лотів визначені у постановах уряду № 791 від 28 липня 2021 року та № 983 від 22 вересня 2021 року.

Зокрема, передбачено, що продавцями на спеціальній сесії з продажу пакетів лотів можуть бути державні виробники електричної енергії, а покупцями – юридичні особи, 100% акцій у статутному капіталі яких належить державі та які є ліцензіатами господарської діяльності з перевезення пасажирів, тобто АТ «Українська залізниця» або ж афілійовані юрособи.

Механізм ціноутворення також чітко регламентований цим порядком.

Важливо відзначити, що електроенергія, яка купується на спецсесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами, призначена лише для власного споживання підприємствами «Української залізниці» і не може бути перепродана стороннім організаціям.

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України 15 вересня 2021 року уряд ухвалив постанову про утворення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Українська залізниця».

Закупівля електричної енергії безпосередньо у виробників за прийнятними цінами – один із найважливіших заходів для стабілізації фінансового стану «Укрзалізниці». Це сприятиме захисту критичної інфраструктури та надійному функціонуванню системи перевезень пасажирів і вантажів залізницею. До того ж довгостроковий контракт на купівлю електроенергії у найбільшого державного виробника є запорукою утримання тарифів на соціально важливі пасажирські перевезення внутрішнього і приміського сполучень та позитивно впливатиме на розвиток економіки України.