Керівник Енергоатома Петро Котін залучив ветеранів атомної галузі до участі в реалізації нових проєктів

Четверг, 30 сентября, 2021 - 09:14

Петро Котін провів зустріч із членами експертно-аналітичної ради ветеранів атомної енергетики – Володимиром Бронніковим, Віктором Шендеровичем, Миколою Штейнбергом, Володимиром Павленком та Максимом Кременем.

Керівник Енергоатома ознайомив присутніх із поточними та майбутніми проєктами НАЕК. Особливу зацікавленість викликали меморандуми з американськими компаніями щодо будівництва нових енергоблоків і впровадження малих модульних реакторів в Україні, а також підготовка майбутнього персоналу для обслуговування атомних потужностей. 

Під час зустрічі було окреслено напрями, в яких ветерани-атомники братимуть безпосередню участь.

«Знайдені компроміси між рішеннями молодих і пропозиціями досвідчених фахівців завжди йдуть на користь нашій спільній справі – розвитку атомної галузі України», – наголосив пан Котін, підсумовуючи обговорення.

Зі свого боку ветерани висловили готовність консультувати сьогоднішнє покоління ядерників з усіх робочих питань, підтримуючи новаторські рішення й допомагаючи у побудові нових енергетичних стратегій.

 

Для довідки: 24 вересня 2021 року в Києві відбувся організований Українським ядерним товариством круглий стіл-конференція на тему «Перспективи впровадження інновацій в атомну енергетику». Захід мав на меті залучення широкого кола фахівців і представників громадськості до конструктивного обговорення розвитку атомної енергетики в Україні, досягнень вітчизняних науковців та перспективи впровадження їхніх розробок в ядерну галузь.

У конференції взяли участь понад 70 представників наукових установ різних держав, зокрема науковці з України, Франції, Литви й інших країн. Вони зазначили, що необхідно включити в оновлену енергетичну стратегію України питання будівництва нових енергоблоків АЕС із реакторами за інноваційною технологією, які цілком відповідають підвищеним вимогам до безпеки і є економічно привабливими.