На Форумі Атомпрофспілки обговорили стратегічні для держави проєкти

Понедельник, 27 сентября, 2021 - 09:21

24 вересня цього року в смт Затока Одеської області розпочався Форум Атомпрофспілки України. Основною темою дискусій став розвиток атомної енергетики та промисловості і роль профспілки у реалізації завдань, зокрема, поставлених перед атомниками Президентом України Володимиром Зеленським.

У перший день роботи Форуму учасники обговорили та підтримали заходи з реалізації  положень Меморандуму про будівництво нових енергоблоків в Україні, який наприкінці серпня під час робочої поїздки в США у присутності глави держави підписали ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанія Westinghouse.

Шодо кадрового та науково-технічного забезпечення такого масштабного проєкту Виконавчий директор з персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Бояринцев зазначив, що українські атомники готові до його реалізації. Енергоатом має значний кадровий потенціал та широкі можливості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців для експлуатації енергоблоків за технологією АР-1000.

«Нині в Енергоатомі достатньо таких фахівців, але, разом з тим, існує потреба у постійному навчанні та підвищенні кваліфікації, особливо щодо ефективного використання американських технологій у вітчизняній ядерній енергетиці. Тож Енергоатом разом із партнерами зі США вже планує масштабні програми обміну спеціалістами – конструкторами, проєктантами, будівельниками, інженерами, оперативним персоналом тощо», – зауважив пан Бояринцев.

Протягом останніх двох років жоден із ліцензованих фахівців-атомників не виїхав за кордон. До того ж протягом I півріччя 2021 року 14 фахівців пройшли підготовку на ліцензовані посади, а загалом в Компанії 420 ліцензованих фахівців (на 11 осіб більше ніж у попередньому періоді).

ДП «НАЕК «Енергоатом» також докладає багато зусиль для зрощення молодого покоління високваліфікованих фахівців. «Навчання українських студентів із профільних вищих навчальних закладів новим американським технологіям в ядерній енергетиці – це один із ключових напрямків адаптації перспективної молоді для роботи на нових енергоблоках. Підготовка міститиме не лише теорію, а й заняття на тренажерах в інженерних офісах та на майданчиках компанії Westinghouse, де будуються і вводитимуться в експлуатацію енергоблоки АР-1000», – відмітив Олег Бояринцев.

Наразі майже 2 600 студентів опановують «атомні» технічні спеціальності у вишах України. У 2021 році порівняно із попереднім майже вдвічі зросла кількість студентів, які пішли навчатися на такі спеціальності.

Голова Атомпрофспілки Валерій Матов зазначив зі свого боку, що всі ці масштабні проєкти можуть бути успішно реалізовані завдяки ефективній роботі персоналу Енергоатома, для якого створюються всі необхідні умови – від гідної зарплатні до найкращого по галузі соціального забезпечення. Але передусім – відкритий діалог між профспілками та ДП «НАЕК «Енергоатом».

Незважаючи на складнощі, викликані пандемією, навчально-тренувальні центри АЕС здатні підготувати необхідну кількість кандидатів на ліцензовані посади. На навчанні постійно знаходяться 60-70 осіб.

«Сьогодні відбувається відродження статусу атомної енергетики. Цьому сприяють події і рішення загальносвітового масштабу, зокрема, підписання Меморандуму між Енергоатомом та Westinghouse, що має велике значення для майбутнього атомно-промислового комплексу України. Важливою складовою для профспілки є формування спільної платформи, яка дозволить надати ефективну підтримку збереження соціальної складової галузі і формування спільної корпоративної позиції», – наголосив Валерій Матов.

Форум Атомпрофспілки України триватиме до 26 вересня 2021 року.