Курс на досконалість: ВАО АЕС продовжує співпрацю з Енергоатомом щодо підвищення безпеки

Пятница, 24 сентября, 2021 - 09:57

НАЕК «Енергоатом» вже не перший десяток років активно і плідно співпрацює зі Всесвітньою асоціацією організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), щодо безпеки експлуатації атомних енергоблоків. Зокрема, за цілковитої підтримки Компанії ВАО АЕС регулярно здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій. Остання така місія технічної підтримки проводилася на Хмельницькій АЕС на початку вересня і тривала 10 днів.

Також, згідно з меморандумом щодо партнерських перевірок, укладеним у жовтні 2019-го між ДП «НАЕК «Енергоатом» та Паризьким і Московським центрами ВАО АЕС, Компанія зобов’язалася щороку відряджати для роботи у Паризький центр своїх фахівців – секондистів. Вони братимуть участь у партнерських перевірках та місіях підтримки на атомних станціях по всьому світу. Так, з 30 серпня по 17 вересня 2021 року українські фахівці-конкурсанти на посаду секондистів ПЦ, пройшли навчання, які проводили  представники Паризького центру ВАО АЕС.

Черговим етапом системно співпраці між Енергоатомом та Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції стала участь представників Запорізької АЕС в форматі відеоконференції в нараді, яку провели керівники ВАО АЕС щодо впровадження нового проєкту «Курс на досконалість». У засіданні взяли участь 78 керівників та фахівців.

Новий напрямок «Курс на досконалість»включає  розроблений стратегічний план,  а також спеціальний класифікатор, який оцінює діяльність атомних електростанцій. Уже визначені пілотні станції у Вірменії, РФ, Чехії та Фінляндії.

Пілотний проєкт закінчиться в 2022 році. Результати будуть скориговані і за ними буде розроблено новий стратегічний план, який отримають всі експлуатуючі організації світу.

«За кожною атомною станцією буде закріплений радник від ВАО АЕС за цим напрямком діяльності, який буде допомагати досягати необхідних результатів. В ДП «НАЕК «Енергоатом» вже створена робоча група для впровадження цього проєкту. Це дуже глобальна та об’ємна робота», –  сказав  начальник відділу досвіду експлуатації ВП ЗАЕС Альберт Рябуха.

Проєкт реалізується з метою підвищення безпеки, продуктивності і надійності атомних електростанцій.