Керівники Westinghouse та НАЕК «Енергоатом» спільно оглянули майданчик АЕС Вогл (США) та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000

Четверг, 9 сентября, 2021 - 08:39

3 вересня 2021 р. керівники Westinghouse Electric Company – президент з енергетичних систем Девід Дюрхем, старший віцепрезидент з торгових операцій Еліас Гедеон, інші посадові особи компанії та очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провели спільний огляд майданчика АЕС Вогл («Vogtle»), штат Джорджія, США, та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000 компанії Westinghouse.

Учасників заходу також супроводжували провідні експерти інженерно-технічних підрозділів американської компанії та фахівці експлуатуючої організації АЕС Вогл.

Командою спеціалістів Westinghouse було проведено детальний технічний тур по АЕС Вогл для демонстрації стану реалізації проекту будівництва. Так, на третьому енергоблоці наразі триває «гаряча» обкатка обладнання. На кінець вересня цього року запланована поставка ядерного палива. Також завершуються будівельні роботи на четвертому енергоблоці. У піковий період робіт на майданчику було задіяно 9 тис. осіб, а на сьогодні, коли добудовано третій блок,  –  понад 4,5 тис.

П. Котін розповів про плани Енергоатома щодо побудови нових ядерних потужностей в Україні, зокрема з використанням технології АР1000, а також наміри української сторони забезпечити максимальний рівень локалізації такого виробництва. У цьому контексті керівник Енергоатома наголосив на важливості обміну досвідом між сторонами, що неодмінно сприятиме більш швидкому та ефективному впровадженню спільних проектів в Україні.