Енергоатом та WiN Ukraine втілюють проєкт професійного розвитку жінок в атомній енергетиці

Вторник, 31 августа, 2021 - 08:04

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine розпочали програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», яка охопить всі атомні станції України. Першим майданчиком 30 серпня стала Хмельницька АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

Окрім представників дирекції Енергоатома та ГО WiN Ukraine, у заході взяли участь керівництво Хмельницької АЕС, профспілкові організації та представники партнера заходу – Шведського органу з радіаційної безпеки (Swedish Radiation Safety Authority). Учасниці семінару мали змогу прослухати виступи провідних спікерів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Атомпрофспілки, експертів і амбасадорів WІN Ukraine.

За словами директорки з регіонального розвитку та співробітництва WIN Ukraine Наталії Клос, співробітництво з Енергоатомом, а саме просвітницько-мотиваційні заходи на українських АЕС – це стартова програма великого проєкту професійного розвитку жінок вітчизняної атомної галузі. «Популяризація атомної енергетики для її сталого розвитку, а також руйнування стереотипу про те, що атомна галузь є начебто суто чоловічою, – це місія мережі WIN Global та її підрозділу WIN Ukraine, – наголосила пані Клос. – Приємно, що саме Енергоатом є флагманом у справі розвінчування цих стереотипів. Ми вже маємо позитивний відгук від жінок Дирекції НАЕК, а сьогодні раді бачити активність та зацікавленість працівниць Хмельницької АЕС».

Генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра подякував організаторам та модераторам семінару, зауваживши, що завжди готовий підтримувати подібні ініціативи: «У нас працюють 1720 жінок, це третина колективу. 90 керівних посад обіймають жінки. Потрібно, щоб такі семінари проходили й в подальшому. Хмельницька АЕС завжди відкрита до співпраці в цьому напрямку».

Начальниця відділу роботи з громадськістю Департаменту з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько наголосила: наявні проблеми з точки зору гендерної рівності, серед яких, зокрема, кількість жінок на керівних посадах, одночасно є й точками росту для Компанії.

«Нині так зване покоління Z надає перевагу тим компаніям, які поважають світову тенденцію, і тим сферам діяльності, де підтримуються гендерні цінності. Ми маємо змінюватись вже сьогодні та демонструвати новому поколінню, що наша Компанія є саме такою, – підкреслила пані Яресько. – Всім відомо, що у Хмельницької АЕС амбітні плани – насамперед, добудова енергоблоків №3 і №4. Питання кадрового забезпечення постає вже сьогодні, тому працівниці ХАЕС мають змогу проявити себе й продемонструвати молоді, що атомна енергетика не має жодних стереотипів».

Учасницями сьогоднішнього заходу стали 54 активних представниць Хмельницької АЕС. Наступний семінар-форум відбудеться 1 вересня на майданчику Рівненської атомної електростанції.