Енергоатом вітає затвердження урядом Стратегії енергетичної безпеки

Четверг, 5 августа, 2021 - 13:00

ДП НАЕК «Енергоатом» всебічно підтримує розроблену Міністерством енергетики та затверджену Кабінетом міністрів Стратегію енергетичної безпеки України. Йдеться про цільову модель системи енергетичної безпеки як складової безпеки національної для  забезпечення доступу до надійних, стійких, доступних і сучасних джерел енергії. Компанія гарантує неухильне виконання закладених у Документі стратегічних цілей.

Міністр енергетики України Герман Галущенко зауважив: «В умовах нестабільної ситуації у геополітичній сфері, зважаючи на обмеженість енергетичних ресурсів та потребу розвиватися екологічно і з турботою про довкілля, нам потрібно розуміти всі потенційні ризики, які можуть загрожувати українському енергетичному сектору».

На думку пана Галущенка, Стратегія енергетичної безпеки гарантуватиме прогнозований розвиток і стійкість енергосистеми, а також своєчасну ідентифікацію та ефективне запобігання загрозам.

Документ визначає 29 ключових загроз енергетичній безпеці: як зовнішні ризики (кіберзагрози об’єктам критичної інфраструктури енергетики, агресія з боку Російської Федерації), так і внутрішні (ризик незавершення інтеграції із системами електро- та газопостачання ЄС, зношеність основних фондів, відсутність енергетичних резервів).

У Стратегії сформульовано три базові прогнозні сценарії змін в енергетичній сфері та їх впливу в середньостроковій перспективі на розвиток паливно-енергетичного комплексу:

-- збереження поточних тенденцій та стану справ;

-- сценарій «недружнього впливу»;

-- сценарій «позитивної трансформації».

Енергоатом зі свого боку готовий не тільки відповідати на виклики двох перших сценаріїв, але й системно запобігати кризовим явищам, за умови справедливих та рівних правил для всіх учасників енергоринку. Стосовно стратегічних цілей із забезпечення енергетичної безпеки, що передбачають доступність джерел енергії та енергоресурсів усіх видів для споживачів, Компанія неодноразово наголошувала, що, будучи лідером країни у максимально чистій, стабільній та ефективній генерації, надає можливість населенню та промисловим підприємствам отримувати електроенергію за якомога доступнішою ціною.