Рятувальники відпрацьовують навички гасіння умовної пожежі на АЕС

Пятница, 30 июля, 2021 - 16:41

Пожежники мають регулярно тренувати знання й навички, аби у разі виникнення надзвичайної ситуації на АЕС або ГАЕС ліквідувати її професійно та у найкоротші терміни. Для цього вони проходять тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі.

29 липня тактико-спеціальні навчання пройшли на Хмельницькій АЕС. За легендою, внаслідок порушення технологічного процесу та розгерметизації трубопроводу головного маслобака відбулося його займання у машинному відділенні першого енергоблока.

Діючи у рамках цієї легенди, на місце виклику прибули вогнеборці 3-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України. Пожежники відпрацювали оцінку ситуації та проведення розвідки, співпрацю із представниками турбінного й електричного цехів АЕС щодо отримання допусків для гасіння пожежі, провели оперативне розгортання і визначили основний напрямок оперативних дій.

Такі тактико-спеціальні навчання проводяться на ХАЕС щоквартально, а щотижня бійці пожежно-рятувальних загонів проходять навчання з гасіння умовних пожеж невеликих ділянок для вивчення особливостей технологічного процесу, хімічних властивостей речовин і наявних на АЕС матеріалів.

30 липня планові тактико-спеціальні навчання особового складу підрозділів 1-го Державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ) ГУ ДСНС України в Миколаївській області пройшли на Ташлицькій гідроакумулювальній електростанції (ТГАЕС). Особовий склад підрозділів № 25,27 та 28 пожежно-рятувального загону працював разом із персоналом електростанції.

За легендою, тут пожежа сталася внаслідок короткого замикання у приміщенні кабельного підповерху 1-го агрегату ТГАЕС. Площа умовного загоряння склала 80 м2. Висока температура та щільне задимлення загрожували персоналу станції, вогонь міг перекинутися на суміжні з підповерхом приміщення. У боротьбу з умовним вогнем включилися 30 бійців особового складу та 7 одиниць техніки трьох підрозділів ДПРЗ.

Під час навчань перевірили дії адміністрації у випадку пожежі, реальність оперативного плану пожежогасіння, відпрацювали прийоми евакуації постраждалих, методи гасіння пожежі на електричному обладнанні, прийоми роботи зі спецтехнікою.

Злагодженість дій персоналу електростанції та пожежників у таких ситуаціях є найпершою запорукою успішної боротьби з вогнем, тому окрему увагу приділили взаємодії об’єктового штабу та інших задіяних служб.

Теги: