СхідГЗК продає уран Енергоатому за завищеними цінами – Петро Котін

Четверг, 4 марта, 2021 - 09:06

ДП «НАЕК «Енергоатом» змушене купувати урановий концентрат для атомних електростанцій у Східного гірничо-збагачувального комбінату (СхідГЗК) за завищеною ціною – $120 за кілограм. Про це в інтерв’ю виданню БізнесЦензор повідомив керівник Енергоатома Петро Котін.

«На світовому ринку казахський, австралійський, канадський уран вільно продається за ціною 79-81 долар за кілограм. Ми беремо уран зі СхідГЗК за $120 за кілограм. Цей уран ми можемо давати тільки на Росію, оскільки у нас є угода про давальницьку сировину», – пояснив керівник Компанії.

За його словами, між Енергоатомом і СхідГЗК укладено угоду, що зобов’язує НАЕК здійснювати авансові платежі комбінату. «Ми мали перерахувати 3,5 млрд грн минулоріч, – розповів Петро Котін. – Фактично перерахували 3,3 млрд грн. На той момент СхідГЗК нам мав поставити вже майже 900 тон уранового концентрату, але поставив лише близько 600 тон. Таким чином заборгованість комбінату перед нами за недопоставлений концентрат становить 1,2 млрд грн. А далі вони кажуть: платіть авансом ще. Виходить, ми маємо платити за завищеними цінами за продукцію, яку не отримуємо».

Він уточнив: діючу угоду зі Схід ГЗК підписав попередній керівник НАЕК – на строк до 2025 року, але наразі в урядових колах триває обговорення ідеї про передачу комбінату Енергоатому.

Нагадаємо, з початку 2021 року ДП «НАЕК «Енергоатом» сплатило державному підприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 245 млн грн, що більш ніж удвічі перевищує вартість уранового оксидного концентрату (УОК), поставленого Енергоатому комбінатом у січні-лютому поточного року.