Підготовка кваліфікованих фахівців для ядерної галузі – спільна справа АЕС і закладів освіти

Пятница, 26 февраля, 2021 - 08:59

24 лютого на базі Рівненського Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) була організована дискусійна платформа з питань підготовки кадрів для РАЕС і ХАЕС.

Відкритий діалог проходив за участі генеральних директорів ХАЕС – Андрія Козюри, РАЕС – Павла Павлишина, ректора НУВГП Віктора Мошинського та представників університету Віталія Прокопця і Андрія Сафоника, а також народного депутата Олександра Ковальчука.

Під час зустрічі керівники атомних електростанцій презентували роботу своїх підприємств та вкотре підкреслили важливість підготовки кваліфікованих спеціалістів, розповіли про соціальні програми підтримки й збереження кадрового потенціалу галузі, а також обговорили питання подальшого партнерства з НУВГП і перспективи співпраці. Своєю чергою ректор НУВГП Віктор Мошинський позитивно відзначив залучення до цієї зустрічі керівників атомних станцій, а також озвучив готовність вишу до змін: «Як університет, який системно працює над якістю освіти, ми готові змінити не лише навчальні плани, а й підходи до підготовки висококваліфікованих фахівців для ядерної галузі».

Керівник проєкту Андрій Сафоник нагадав, що договір про співпрацю НУВГП з ДП «НАЕК «Енергоатом» підписали ще 2018 року і саме ним передбачені конференції, семінари, практикуми, переддипломні практики, лекції фахівців АЕС для студентів вишу тощо. Приємно, зазначив він, що зараз все це активізується і вже на часі реалізація дуальної освіти, завдяки чому теоретичні знання будуть відразу «прив’язуватися» до їх практичного застосування на виробництві.

«Хмельницька АЕС зацікавлена в підготовці кадрів у НУВГП. Ми налаштовані на тісну співпрацю, вже провели низку зустрічей з викладачами вишу. Нещодавно на ХАЕС приймали делегацію НУВГП, презентували матеріально-технічну базу навчально-тренувального центру станції, – зазначив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра. – Ми зможемо знайомити студентів з обладнанням, технологічними процесами, щоб майбутні енергетики мали чітке розуміння професії, яку вони здобувають у виші. Тільки така співпраця приноситиме результат».