Публикации в прессе

Третій - є! Ташлицька ГАЕС збільшує гідропотенціал

Прибузький вісник, Николаевские новости
12.2021

22 грудня 2021 року, здійснено перший випробувальний пуск гідроагрегату №3 Ташлицької ГАЕС (ТГАЕС), яка входить до складу Южно-Українського енергокомплексу. Зафіксовано вихід на номінальні показники - 136,4 обертів на хвилину. Це стовідсоткова номінальна частота обертання гідроагрегату. Для енергетиків це значуща подія, адже додатковий гідровузол дозволить не тільки збільшити потенціал станції, але  й покращить регулюючі можливості, надасть додаткові балансуючі і маневрові потужності для української енергосистеми в цілому. Зважаючи на майбутню інтеграцію до європейської енергосистеми, це особливо актуально, адже в ЄС приділяються жорсткі вимоги до наявності та швидкодії регулюючих потужностей.

Ігор Полович: Скорочення ремонтів на місяць – подарунок Южно-Української АЕС жителям країни

регіональні та центральні ЗМІ
12.2021

2021-й відраховує останні дні. Генеральний директор відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» Ігор Полович підсумовує, яким цей рік був для колективу енергетиків.

Система техводопостачання ЮУАЕС: перший іспит складено

регіональні та центральні ЗМІ
12.2021

Пів року тому - 1 червня 2021 року - на першій черзі бризкальних басейнів системи технічного водопостачання Южно-Української АЕС пройшли комплексні випробування. Відтоді стартував відлік додаткових можливостей атомної станції - працювати всіма трьома блоками-мільйонниками в спекотний період року. Саме таку мету переслідували проєктувальники та атомники, замислюючи один з важливих стратегічних проєктів державної компанії «Енергоатом» - реконструкцію системи техводопостачання ЮУАЕС, яка має велике значення як для самої станції, так і для енергетики країни в цілому. Проєкт передбачає будівництво п'яти бризкальних басейнів і комплексу споруд у акваторії Ташлицької водойми-охолоджувача для її заповнення та підживлення. Два басейни та насосна станція на сьогодні вже здані в експлуатацію, інші - перебувають у стадії реалізації.

Черговий крок до енергонезалежності: впровадження технології Нoltec на ЮУАЕС

регіональні та центральні ЗМІ
12.2021

Южно-Українській АЕС в черговий раз випала доля бути в авангарді. І знову в аспекті ядерного палива. Цього разу – відпрацьованого. Його перша партія буде відправлена до спорудженого в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) саме з ЮУАЕС. Станеться це навесні 2022 року. Про деталі фахівці не розповідають, адже час, обсяги, маршрут - будь-яка інформація щодо переміщення ядерного палива - належить до категорії, що не розголошується. Та все ж багатьох тема цікавить, а НАЕК «Енергоатом» дотримується політики відкритості і поінформованості. На наші запитання, в межах визначеної компетенції, відповів заступник головного інженера ЮУАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Олексій Арванінов.

Субвенція зони спостереження та Ташлицька програма – додатковий ресурс для розвитку регіону

регіональна преса
12.2021

Атомна енергогенерувальна компанія «Енергоатом» сплачує збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке мешкає на території зон спостереження АЕС, починаючи з 2010 року. Він становить 1% від обсягу реалізації електроенергії. Згідно з чинним законодавством, субвенція спрямовується на будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту, закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду, фінансування об'єктів спеціальної соціальної інфраструктури, зокрема, реалізацію проєктів будівництва, реконструкції та ремонту навчальних, медичних, культурних та спортивних закладів тощо. У зоні спостереження Южно-Української АЕС субвенція є додатковим ресурсом, який сприяє сталому економічному розвитку прилеглих територій.

Найгірша помилка – не виправляти минулих помилок

"Вісті Вознесенщини"
11.2021

Після трагічних подій - аварії на АЕС Три Майл Айленд (США,1979 р.) та аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (СРСР, 1986 р.) до світової громадськості прийшло розуміння важливості недопущення надалі подібних інцидентів. Тому організації, що експлуатують атомні електростанції, об’єдналися в асоціацію, щоб гідно нести покладену на них відповідальність за безпеку всього світу.

Атомне будівництво: декларації чи реальні кроки?

"Прибузький вісник"
11.2021

Міжнародна агенція з атомної енергії вбачає необхідність швидкого розгортання ядерної енергетики для забезпечення поетапної відмови від викопного палива. А Європейська економічна комісія ООН вважає, що світові кліматичні цілі недосяжні без розвитку атомної галузі, тому радить державам, які прагнуть досягти суттєвого скорочення СО2, втілювати довгострокові програми та сприяти розробкам нових технологій у цій сфері.

Про Ташлицьку ГАЕС і вознесенські болячки

регіональні ЗМІ
10.2021

Мудрі кажуть: виправдовуватись щодо безпідставних звинувачень – вже частково визнати провину. Але ж буває, що саме надумана критика часто-густо формує громадську думку, а без оприлюднення позиції іншої сторони суспільство пристає на переконання «викривача». Як не крути, а щоб цього не сталося, без пояснень з боку звинуваченого не обійтися.

Історія однієї диверсифікації

газета "Енергетик"
07.2021

Ця розповідь про ядерне паливо і про вибір. Відомий вислів про те, що людина може відчувати себе вільною лише тоді, коли вона має вибір, певним чином стосується і теми вибору ядерного палива для атомних енергоблоків. Зокрема, Україна стала однією з країн, які успішно використовують альтернативні поставки ядерного палива для спроєктованих в колишньому Радянському Союзі реакторів. Більш того, для нас, мешканців Миколаївщини, привід для гордості незаперечний: українська диверсифікація розпочалась саме з Южно-Української АЕС, яка розташована на території Миколаївської області.

Два ювілеї Ташлицької ГАЕС

газета "Енергетик"
07.2021

1981 рік - початок будівництва Ташлицької гідроакумулювальної електростанції.

Червень 2006 року - на ТГАЕС виконано перші пускові операції. Під напругу поставлено схему видачі потужності.

 

Pages