Крок за кроком: підготовка до продовження строку експлуатації енергоблока №3 (відділ ядерної безпеки)

Источник публикации: 
Енергетик
Дата публикации: 
08.2019

Відповідаємо на питання наших читачів щодо використання ядерного палива на енергоблоці № 3 у період довгострокової експлуатації.

ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Начальник лабораторії ядерного палива Володимир ДМИТРАШ:

- З 2005 року в активній зоні енергоблока №3 ЮУАЕС експлуатується ядерне паливо компанії «Westinghouse». На сьогоднішній день активна зона енергоблока №3 повністю завантажена паливними збірками ТВЗ-WR виробництва компанії «Westinghouse». У процесі довгострокової експлуатації енергоблока планується використовувати ядерне паливо цієї компанії.

Після експлуатації паливних збірок ТВЗ-WR в активній зоні енергоблока №3 відпрацьоване ядерне паливо (щороку у кількості 42 шт.) перевантажується у приреакторний басейн витримки, ємкість якого становить 613 комірок. Під шаром води  відбувається спад активності вивантажених ТВЗ-WR та забезпечується їх охолодження.

Після 5-6 років витримки в приреакторному басейні паливні збірки будуть відправлені до централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке будується за технологією корпорації «Holtec International» у зоні відчуження ЧАЕС. Його введення в експлуатацію планується  у 2020 році. ЦСВЯП забезпечить тривале зберігання (100 років) відпрацьованого ядерного палива з діючих енергоблоків ЮУАЕС, РАЕС та ХАЕС.

 

Підготувала Олена БОНДАРЕНКО