Новій співдружності – бути!

Источник публикации: 
Інформаційний вісник «Енергетик» від 22.11.2018
Дата публикации: 
11.2018

13 листопада стало знаковим днем для міста Южноукраїнська: у залі засідань міськвиконкому голова Костянтинівської селищної ради Микола Коляда у присутності депутатів, представників виконавчої влади та ЗМІ передав секретарю Южноукраїнської міської ради Людмилі Дзюбенко рішення селищної ради – пропозицію з ініціативою про приєднання. Приєднання Костянтинівської селищної ради відбувається за спрощеною процедурою, яку затвердили у травні нинішнього року. Відповідно до закону, населені пункти, суміжні з містами обласного підпорядкування, мають право приєднатися до них за власної ініціативи. Таким чином, наші найближчі сусіди виконали всі умови для створення об’єднаної громади і чекають такого ж кроку назустріч від южноукраїнців.

Як нагадав усім присутнім на цій знаменній подїї М. Коляда, своє бажання приєднатися до Южноукраїнська сусіди висловлюють вже вдруге. За більш як три роки, що пройшли від першої спроби, думки та бажання костянтинівців не змінилися: вони, як і раніше, хочуть створити об’єднану громаду з містом, яке, власне кажучи, і зросло на землях селища, що гостинно прийняло будівельників та енергетиків у вже далекі сімдесяті роки. Він акцентував увагу на наступному: «Це все робиться для покращення громади. І вашої, і нашої. Розширюється територія. Наразі вже маємо генеральний план села Бузьке з додатковими 12 гектарами землі, закінчуємо роботи над генеральним планом Костянтинівки, а це буде ще 200 гектарів, і це вже буде наша земля, земля нашої об'єднаної громади. Також істотно збільшиться наш бюджет».

«У нас сьогодні відбувається знакова подія, – зазначила секретар міськради Л. Дзюбенко. – Дуже знакова. Її люди чекали роками. До нас приєднуються Костянтинівка і село Бузьке. Що нам дасть приєднання? Основна наша спільна мета – створити комфортні умови для життя та самореалізації кожної людини в своїх громадах. Децентралізація передбачає, що ми зможемо разом керувати ремонтом доріг, школами та дитсадками, забезпечити якісне надання адміністративних та медичних послуг, матимемо змогу залучати інвестиції та створювати нові робочі місця».

Людмила Петрівна висловила надію на те, що депутатами міськради на найближчій плановій сесії буде прийнято єдине вірне рішення щодо питання приєднання до Южноукраїнська селища Костянтинівка та села Бузьке.

За умови згоди южноукраїнських парламентарів, на вирішення усіх процедурних питань знадобиться зо два місяці, кажуть фахівці. Поки ж працює робоча група, яка має проаналізувати усі моменти життєдіяльності потенційної ОТГ.

Очільник юридичного відділу міськвиконкому Сергій Миськів розповів про подальший розвиток подій: «Депутати приймають рішення про надання попередньої згоди і затвердження комплексу заходів, направляють його до Миколаївської ОДА. Облдержадміністрація протягом 10 днів дає висновок. Цей висновок направляється до Кабінету міністрів України, Костянтинівської селищної ради та Южноукраїнської міської ради, потім скликається сесія, приймається рішення про створення, про надання остаточної згоди вже на приєднання і створюється об’єднана громада».

Хочеться вірити, що «офіційно» нещасливе 13 число стане початком щасливого добросусідського співіснування двох громад, які насправді давно вже є одним цілим.

Олена БОНДАРЕНКО

Фото П.Білоусова