ЮУАЕС і Первомайський район: результати співпраці

Источник публикации: 
Інформаційний вісник «Енергетик» від 08.11.2018
Дата публикации: 
11.2018

Члени Громадської ради при Первомайській райдержадміністрації 30 жовтня провели своє виїзне засідання на майданчику Южно-Української АЕС. Місце для заходу було вибрано не випадково: після оглядової екскурсії об’єктами ВП ЮУАЕС, темами для обговорення було обрано цивільний захист жителів Первомайського району в разі виникнення надзвичайної ситуації на ЮУАЕС та соціальні програми, що передбачають реалізацію коштів соціально-економічної компенсації ризиків населених пунктів, які входять до 30-кілометрової зони спостереження ЮУАЕС.

Гості також дізналися про заходи, які здійснюються на ЮУАЕС в рамках продовження строку експлуатації енергоблока № 3.

Делегація з Первомайського району під час екскурсії традиційно відвідала повномасштабний тренажер блочного щита управління атомної станції, Олександрівську ГЕС, оглядовий майданчик, де видно Ташлицьку ГАЕС та відмітку, до якої підвищиться рівень Олександрівського водосховища в разі його дозаповнення до проектних 20,7 м. Гості також послухали лекцію у навчальному класі інформцентру ЮУАЕС, де  ознайомились з макетами діючого обладнання АЕС, яке задіяне у виробництві електроенергії.

Чималу частку засідання Громадської ради заступник голови Первомайської районної держадміністрації Сергій Бондаренко присвятив цивільному захисту  мешканців Первомайського району в разі виникнення надзвичайної ситуації на ЮУАЕС. Він зазначив, що під час тренувань органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми Миколаївської області, які проходили у червні нинішнього року, район отримав оцінку «добре». І це не абияке досягнення, адже раніше район відносили до категорії «обмежено готових». За словами Сергія Бондаренка, у рамках програми соціально-економічної компенсації ризику населення 30-кілометрової зони впливу АЕС вдалося вирішити проблеми, пов’язані з об’єктами соціальної сфери, зокрема, проведено реконструкцію захисних споруд.

Йшлося також і про соціальну програму, що реалізується в рамках добудови Ташлицької ГАЕС, яка обумовлює виділення 10% від  загальної суми коштів, виділених на будівництво, на вирішення соціальних питань. Саме ця програма, каже Сергій Бондаренко, дала поштовх для розвитку Первомайського району.

Зважаючи на те, що 70% членів делегації вперше були з екскурсією на Южно-Українській АЕС, цей візит мав неабияке значення, вважає голова Громадської ради, депутат обласної ради Григорій Марін: «Ми побачили на власні очі об’єкти ЮУАЕС, а особливо – Олександрівську ГЕС і Ташлицьку  ГАЕС, і переконалися, що рівень води в Олександрівському водосховищі потрібно піднімати до відмітки 20,7 м. Ми про це будемо розповідати на місцях, у різних населених пунктах Первомайського району». Головний редактор районної газети Данило Кот, в свою чергу, наголосив на тому, що такі зустрічі мешканців районів з атомниками запобігають розповсюдженню міфів і пліток щодо роботи атомної станції.

Оксана МІСЮКЕВИЧ

Фото П. Білоусова