Ветерани обговорили проблеми

Источник публикации: 
Інформаційний вісник «Енергетик» від 18.10.2018
Дата публикации: 
10.2018

213 пенсіонерів Южно-Українського енергокомплексу зібралися 9 жовтня на звітну конференцію організації ветеранів-атомників. На конференцію було запрошено від адміністрації ЮУАЕС - ЗГД з кадрів та соціального розвитку Володимира Авраменка, голів цехкомів підрозділів підприємства, від профкому Южноукраїнської об'єднаної організації профспілок - заступника голови Валерія Макану, від міської влади - заступника міського голови Олександра Кольчака, заступника начальника Центру надання первинної медичної допомоги Володимира Смірнова.

Порядок денний конференції був досить звичний: звіти голови Ради ветеранів, голови ветеранської профспілки та ревізійної комісії, вибори делегатів на міську звітну конференцію. Пенсіонери уважно вислухали змістовні та докладні звіти. Голова Ради розповів про роботу, що проводилася організацією протягом звітного року, про використання коштів, які надходять щомісяця в рамках започаткованої 2010 року колективом атомників акції «Ветеран» та є єдиним джерелом фінансування організації ветеранів, про важливу й не завжди всім помітну роботу пенсіонерів-волонтерів, які допомагають тим, кому сьогодні важко - відвідають, принесуть гостинців, газету, допоможуть купитинеобхідні ліки, поділяться останніми міськими новинами.

Голова профкому первинної організації ветеранів Алла Ковальська озвучила кілька проблемних питань серед яких - недостатня кількість путівок у санаторії, у ОРК «Іскра» для пенсіонерів, запропонувала розглянути можливість повернути виплати у разі смерті близьких для пенсіонерів, звернулася до керівництва Центру надання первинної медичної допомоги від імені його літніх відвідувачів: сходинки в «первинці» незручні, літнім людям важко підніматися ними, процес підписання декларацій з сімейними лікарями досі не урегульований тощо.

Виступ запрошеного на конференцію голови міської організації ветеранів війни та праці В’ячеслава Громенка, не зважаючи на те, що почався з подяки атомникам за кошти акції «Ветеран», які отримує і міська організація, далі перейшов у досить неприємну для всіх площину взаємних докорів і показав, що єдності між ветеранами немає. І найболючішим тут є питання - нерозуміння ситуації з необхідністю підняття тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, що надає атомна станція місту. Тут уже у суперечку між Миколою Сидоровим та В’ячеславом Громенком вступив ЗГД з кадрів та соціального розвитку ВП ЮУАЕС Володимир Авраменко. Володимир Анатолійович розклав ситуацію, що склалася з тарифним питанням не тільки у нашому місті, але й в усій країні, як кажуть «поличками», зупинившись як на політичних чинниках цієї ситуації, так і на офіційній позиції підприємства щодо необхідності доведення тарифів до рівня економічної обґрунтованості та пошуку механізмів компенсації незахищеним верствам населення витрат на комунальні послуги за рахунок держави. Старенькі слухали затамувавши подих, адже не так багато в них можливостей почути прості пояснення таких складних для них питань. Побачивши таку зацікавленість, В. Авраменко звернувся до аудиторії з проханням бути уважними до цієї проблеми, та нести вірну інформацію іншим, відтак пообіцяв за потреби зустрічатися ще для роз’яснень або доручити це фахівцям атомної станції.

Алевтина Василівна Горєлова у своєму виступі подякувала всім активістам, волонтерам за щедрі серця, душі та очі, за вчасно підставлене плече. Зазначила, що потрібно поміняти представництво пенсіонерів міста в виконкомі, адже вона вважає, що В’ячеслав Громенко, який наразі є членом виконкому, не відображає їхніх думок. Запропонувала надіслати на ім'я секретаря міськради Людмили Дзюбенко клопотання про введення до складу виконкому Миколи Сидорова.

Заслухавши та обговоривши доповідь Миколи Сидорова про роботу організації, Алли Ковальської про роботу профкому і висновок ревізійної комісії, постановили визнати роботу ради ветеранів задовільною, вважати пріоритетним завданням Ради ветеранів ВП ЮУАЕС всебічний захист законних прав, соціальних, економічних і вікових інтересів ветеранів війни і праці, використовувати всі можливі засоби для залучення якомога більшої кількості ветеранів. Направити на ім'я секретаря міськради Людмили Дзюбенко клопотання щодо введення до складу виконкому Миколи Сидорова.

Вибрали на загальноміську ветеранську конференцію, що пройде 25 жовтня, 65 делегатів.

Володимир Смірнов розповів про реформування медицини, про роботу сімейних лікарів та в цілому Центру надання первинної медичної допомоги. Відповів на всі поставлені під час конференції питання. Розповів також про реформу служби швидкої допомоги й поділ її на швидку і невідкладну. Запропонував обміркувати питання про продовження прийому пенсіонерів підприємства цеховими терапевтами у зв'язку з нестачею лікарів сімейної медицини.

Директор терцентру розповіла про соціальні послуги, які надає Центр, де можна скористатися послугами соціального перукаря, кравця, прорекламувала відділення реабілітації та запросила всіх на відпочинок.

Олександр Кольчак розповів про ситуацію в КП ТВКГ, про проведений аудит, створення Наглядової ради, про шляхи виходу з кризи, роботи з заміни труб, які в цьому році проводить підприємство. Розповів про плани з укладання сучасної красивої плитки на проспекті Незалежності. Подякував пенсіонерам за небайдужість, за активну життєву позицію та корисні поради, які вони надають. Записав їхні питання і пообіцяв дати відповіді на адресу Ради ветеранів.

Олена БОНДАРЕНКО

Фото Г. Назарової