Риболовля, як мистецтво

Источник публикации: 
Інформаційний вісник «Енергетик» від 12.04.2018
Дата публикации: 
04.2018

Два дні – 31 березня і 1 квітня на міському пляжі проходили сьомі змагання із спортивної ловлі риби фідером з берега «Кубок Южноукраїнська—2018». У змаганнях брали участь команди Южноукраїнська, Миколаєва, Одеси, Херсона, Вознесенська, усього –   22 учасника. Організував і провів захід ВП «Юж-ноукраїнська міська громадська організація «Федерація риболовного спорту» за підтримки Миколаївської обласної Федерації риболовного спорту та відділу фізичної культури і спорту Миколаївської ОДА.

За інформацією спеціалізованих видань, фідер – це рибальська донна снасть (у просторіччі «донка») перероблена на сучасний лад, тобто, вудилище з чуттєвим вершком, який служить сигналізатором клювання, а також використання в оснастці спеціальних годівниць для приваблювання риби. Риболовля на фідер потребує не лише спеціальних вудилищ, але й знання водойми та вміння знатися на прикормах.

Отже, буквально за день до офіційного оголошення заборони на вилов риби у зв’язку з її нерестом, рибалки-спортсмени зайняли свої місця на березі Південного Бугу в районі місцевого пляжу. Відомий факт, що рибалки довго не сплять, отже, у змагальні дні о 6 годині ранку вже проводилось шикування, потім – інструктаж і жеребкування, доставка спорядження у зони лову, тобто, підготовка до найголовнішого процесу – вилову риби, який стартував о 10 годині. У другій половині дня суддівська бригада зважувала виловлену рибу і підбивала підсумки. За результатами двох турів (1 день – 1 тур), у командному заліку переможцем стала команда з Херсона, друге почесне місце посіли спортсмени з Вознесенська і третє – команда Миколаєва. В особистому заліку першу і другу сходинки п’єдисталу пошани посіли також херсонці – Тарас Головань-Загниєвський та Олексій Філіпенко відповідно, третім став спортсмен з Миколаєва Віктор Герцун. Особливий приз «Big-fish» за найбільшу рибу – плотва вагою 220 грамів – дістався Тарасу Головань-Загниєвському. Переможцям були вручені медалі та Кубки.

Окремо хочеться акцентувати на тому, що такий вид рибалки більше схожий на мистецтво, і кардинально не схожий на той варварський, який здійснюють ті, хто застосовують сітки та струм заради збагачення. Учасники даних змагань прибули до Южноукраїнська за день до початку. Не лише для того, аби оглянути берег та потренуватися, але й для проведення акції «Чистий берег». У Положенні про змагання обумовлено чимало заборон на дії, які шкодять оточуючому середовищу, і головне – уся риба після зважування відпускається до водойми по команді головного судді змагань.

Рибалка на фідер – це спортивний, динамічний, сповнений несподіванок, відпочинок на природі для усіх. Долучайтесь і ви не пожалкуєте часу, витраченого на рибалку!

Оксана МІСЮКЕВИЧ

Фото П. Білоусова