Атомна станція звернулася до судових та правоохоронних органів щодо бездіяльності Державної виконавчої служби

Источник публикации: 
Газета "Енергетик", №4 (1661), 02 ЛЮТОГО 2017 РОКУ
Дата публикации: 
02.2017

Тема заборгованості КП ТВКГ перед ВП ЮУАЕС, яка сягнула вже 114 млн. грн., та можливе банкрутство комунального підприємства, як то кажуть, у всіх на устах. На жаль, посадові особи місцевого самоврядування поширюють недостовірну інформацію з цього питання та вводять містян в оману. Зокрема, це стосується заарештованих коштів, які знаходяться на розрахункових рахунках КП ТВКГ, у сумі більше 13 млн. грн., і які, на виконання рішень суду, повинні бути перераховані ВП ЮУАЕС. Атомну станцію звинувачують у тому, що вона не знімає кошти з рахунків ТВКГ або Державна виконавча служба не знімає кошти, хоча Южно-Українська АЕС має всі механізми впливу, щоб вирішити це питання. Це нагадує чергову спробу перекласти провину на ЮУАЕС, хоча атомна станція попри багатомільйонну заборгованість постачає місту вироблену продукцію, атомна станція йде на мирові угоди, яких укладено вже сім, атомна станція запрошує КП ТВКГ та міську владу до діалогу з метою пошуку компромісних шляхів вирішення боргової проблеми.

Атомна станція не може знімати кошти з рахунків КП ТВКГ, коментує ситуацію начальних юридичного управління ВП ЮУАЕС Олександр Смірнов. Кошти, які акумульовані на заарештованих на вимогу АЕС розрахункових рахунках, повинна знімати Державна виконавча служба шляхом направлення платіжних вимог до банку, який, в свою чергу, перераховуватиме кошти атомній станції. «Проте виконавча служба з невідомих нам причин не виконує покладені на неї обов’язки. Зі свого боку ВП ЮУАЕС підготувало низку скарг до судових органів про визнання бездіяльності виконавчої служби неправомірною», – розповідає Олександр Олегович.

ДП НАЕК «Енергоатом» в особі ВП «Южно-Українська АЕС» зверталось до Господарського суду Миколаївської області та Одеського апеляційного господарського суду з заявою про бездіяльність органів Державної виконавчої служби. Зокрема, колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду задовольнила скаргу ДП НАЕК «Енергоатом» в особі ВП ЮУАЕС і визнала протиправною бездіяльність відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України під час здійснення виконавчого впровадження.

Але навіть після ухвали суду Державна виконавча служба не вжила відповідних заходів. Тому ЮУАЕС вимушена була звернутися до правоохоронних органів. Так, на початку грудня Южно-Українська АЕС направила до Печерського Управління поліції ГУНП у місті Києві повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

«… Неперерахування стягувачу вже арештованих грошових коштів боржника є порушенням законодавства України з боку посадових осіб ДВС, що носить системний характер і має ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.367 Кримінального кодексу України, яке полягає, на наш погляд, у службовій недбалості державного виконавця, а саме у невиконанні або неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало суттєвої шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам КП ТВКГ та ДП НАЕК «Енергоатом» в особі ВП ЮУАЕС», – йдеться у повідомленні.

Отже, атомна станція зробила усі кроки, згідно із законодавством України, щоб вирішити це питання, і наразі очікує на реакцію з боку правоохоронних органів. Проте залишається питання, наголошує О.Смірнов, чому бездіяльність органів ДВС оскаржує лише ВП ЮУАЕС, а КП ТВКГ лише імітує зацікавленість в перерахуванні 13 млн. грн., але ні до суду, ні до правоохоронних органів з приводу бездіяльності державного виконавця не звертається?

Галина НАЗАРОВА

 

http://www.sunpp.mk.ua/sites/default/files/information_products/energetik/energetik-1661.pdf