Публикации в прессе

Найгірша помилка – не виправляти минулих помилок

"Вісті Вознесенщини"
11.2021

Після трагічних подій - аварії на АЕС Три Майл Айленд (США,1979 р.) та аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (СРСР, 1986 р.) до світової громадськості прийшло розуміння важливості недопущення надалі подібних інцидентів. Тому організації, що експлуатують атомні електростанції, об’єдналися в асоціацію, щоб гідно нести покладену на них відповідальність за безпеку всього світу.

Атомне будівництво: декларації чи реальні кроки?

"Прибузький вісник"
11.2021

Міжнародна агенція з атомної енергії вбачає необхідність швидкого розгортання ядерної енергетики для забезпечення поетапної відмови від викопного палива. А Європейська економічна комісія ООН вважає, що світові кліматичні цілі недосяжні без розвитку атомної галузі, тому радить державам, які прагнуть досягти суттєвого скорочення СО2, втілювати довгострокові програми та сприяти розробкам нових технологій у цій сфері.

Про Ташлицьку ГАЕС і вознесенські болячки

регіональні ЗМІ
10.2021

Мудрі кажуть: виправдовуватись щодо безпідставних звинувачень – вже частково визнати провину. Але ж буває, що саме надумана критика часто-густо формує громадську думку, а без оприлюднення позиції іншої сторони суспільство пристає на переконання «викривача». Як не крути, а щоб цього не сталося, без пояснень з боку звинуваченого не обійтися.

Історія однієї диверсифікації

газета "Енергетик"
07.2021

Ця розповідь про ядерне паливо і про вибір. Відомий вислів про те, що людина може відчувати себе вільною лише тоді, коли вона має вибір, певним чином стосується і теми вибору ядерного палива для атомних енергоблоків. Зокрема, Україна стала однією з країн, які успішно використовують альтернативні поставки ядерного палива для спроєктованих в колишньому Радянському Союзі реакторів. Більш того, для нас, мешканців Миколаївщини, привід для гордості незаперечний: українська диверсифікація розпочалась саме з Южно-Української АЕС, яка розташована на території Миколаївської області.

Два ювілеї Ташлицької ГАЕС

газета "Енергетик"
07.2021

1981 рік - початок будівництва Ташлицької гідроакумулювальної електростанції.

Червень 2006 року - на ТГАЕС виконано перші пускові операції. Під напругу поставлено схему видачі потужності.

 

Вступна кампанія-2021: час обирати атомні спеціальності

газета "Енергетик"
06.2021

Сесія ЗНО вже фінішувала і  близиться вступна кампанія-2021, тож зараз головне питання для випускників шкіл: яку професію обрати і куди піти навчатись далі – до столиці України, обласного центру чи взагалі за кордоном? Комусь краще лишатись з батьками, друзями, а когось, навпаки, «тягне» чим подалі. Кожному – своє. Якогось чек-ліста, як зробити свідомий вибір, немає. У цьому випадку головними чинникам є бажання та подальші перспективи.

Філософія ремонтів атомних енергоблоків

газета "Енергетик"
05.2021

Сергій Головньов (БізнесЦензор): «Основною причиною енергетичної кризи цієї зими називали зрив ремонтної програми Енергоатома в кінці 2020 року. Тоді декілька енергоблоків ЗАЕС вчасно не вийшли з ремонту. Через це ТЕС спрацювали накопичене вугілля і його запаси вичерпались у холодні дні січня-лютого 2021 року. Запитання: Чому була зірвана ремонтна програма АЕС?».

Петро Котін (т.в.о. президента Енергоатома): «Це просто маніпуляція. НАЕК «Енергоатом» виконував усі ремонти згідно з Прогнозним енергетичним балансом, який дало нам Міністерство енергетики. Атомний блок – складний технічний об'єкт. Ви завантажили туди паливо, вивели блок на номінальний рівень потужності, і він працює всю кампанію на цьому рівні. Є виробничий цикл. На 100% потужності він працює 280-320 днів. У ремонт виходить після того, як виробив паливо. Воно закінчилося, блок зупинили, починають завантажувати нове паливо. І в цей момент виконують ремонт. Якщо його на три місяці зупинили, природно, що вся ця історія зрушилася».

Постфукусімські заходи на ЮУАЕС: мастхев для безпеки

Южная Правда, Інтернет ЗМІ
12.2020

Аварія на АЕС «Фукусіма-Даічі» стала уроком для міжнародного суспільства і вплинула на філософію безпеки, державне регулювання ядерної та радіаційної безпеки в усіх країнах світу, які експлуатують атомні електростанції.
ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою доведення безпеки енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, з 2011 року реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ). Одним з її важливих пунктів є впровадження коригуючих заходів для попередження аварій, аналогічних тій, що сталась на японській АЕС «Фукусіма-Даічі». Щодо стану реалізації КзПБ щорічно звітують у містах-супутниках атомних електростанцій. У 2020-му публічне обговорення в Южноукраїнську проходило 12 листопада. З матеріалами заходу та відповідями на запитання, якими цікавилась громадськість, можна ознайомитись на сайті НАЕК «Енергоатом».
Про результати реалізації постфукусімських заходів на Южно-Українській АЕС погодився розповісти начальник служби аналізу безпеки Павло Малік.

Westinghouse, підвищення безпеки, криза платежів, COVID-19 - чим запам'ятається 2020-й южно-українським атомникам

Рідне Прибужжя, Інтернет ЗМІ
12.2020

Насичений і одночасно складний 2020 рік вийшов на фінішну пряму, - менше тижня відділяє нас від Нового року. А поки всі енергетики країни 22 грудня відзначатимуть своє професійне свято, за традицією підбиваючи підсумки року та будуючи плани на 2021-й.

Повітря, яким ми дихаємо

регіональна преса, Інтернет ЗМІ
12.2020

На ЮУАЕС перевіряють джерела нерадіаційних викидів у повітря

Pages