7 грудня 2015 року відбулось засідання Колегії Держатомрегулювання

7 грудня 2015 року відбулось засідання Колегії Держатомрегулювання, під час якого було розглянуто питання «Про продовження експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС у понадпроектний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки». У засіданні взяли участь члени Колегії та співробітники Державної інспекції ядерного регулювання України, керівництво експлуатуючої організації ДП «НАЕК «Енергоатом», уповноважені представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України і Міністерства екології та природних ресурсів України, представники ДНТЦ ЯРБ, Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, ЄБРР, громадських організацій та ЗМІ.

Під час засідання із вступним словом виступили Голова Держатомрегулювання Божко С.Г. та Президент НАЕК «Енергоатом» Недашковський Ю.О.; із доповідями - Генеральний директор ВП «Южно-Українська АЕС» Лісніченко В.А., заступник директора ДНТЦ ЯРБ Бойчук В.С. та заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання Бугай В.В. В обговоренні питання взяли участь члени Колегії та фахівці Держатомрегулювання, представники громадських організацій, Мінприроди, керівники НАЕК «Енергоатом». Були представлені результати публічного громадського обговорення цього питання.

За результатами проведення державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки та комплексного інспекційного обстеження енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС члени Колегії констатували, що енергоблок № 2 задовольняє вимогам з безпеки. Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС до 31 грудня 2025 року.