Профспілковий комітет НАЕК «Енергоатом» виділив кошти містам-супутникам АЕС на боротьбу з коронавірусом

Tuesday, 22 December, 2020 - 09:57

Два мільйони гривень надійшло від профкому НАЕК «Енергоатом»  профспілковій організації Южно-Української АЕС.  Гроші  вирішено  спрямувати міській лікарні, бо саме там сьогодні передова у боротьбі з коронавірусом.

«За пропозицією наших медиків ми виділили 950 тисяч на придбання плоскопанельного рентгенівського детектора. Обладнання придбано, налаштовано і ми вже діагностуємо населення міста. Це досить дієва діагностика. На якісному рівні виявляється запалення легень", - розповів голова профкому ВП ЮУАЕС Сергій Снітков.

За решту грошей вирішено придбати кріогенний газифікатор  для збереження та подачі кисню, у якому можна накопичувати 5 тонн газу. У киснево-розподільчому пункті лікарні  є 5 циліндрів по 220 кг кожний. Та цього обсягу  при повному підключенні усіх хворих, яким потрібна киснева допомога, вистачає лише на одну добу. Система кисневого забезпечення комунального підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» працює з величезним навантаженням.

«Коли ми раніше заправляли циліндри (це одна тонна сто кілограмів) раз на місяць, то зараз заправляємо через день, і кількість важких хворих збільшується, - розповіла завідуюча господарством КНП ЮМБЛ Людмила Запорожан. - У вирішенні проблем нам дуже допомагає атомна електростанція – генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко, голова профкому Сергій Снітков, заступник головного інженера з ремонту  Анатолій Ілатовський, директор автотранспортного господарства Петро Форостяний. Жодного разу не відмовили у допомозі директор КМУ ТЕМ Микола Селезень, директор ЮУ ТЕМ Олександр Костенко, а  також міський голова Валерій Онуфрієнко».

Тих коштів, які залишились у профспілковій організації від покупки планшета для рентгенапарата, недостатньо, щоб провести проєктні роботи, монтаж і налаштування  на роботу кріогенного газифікатора, тож проведено перемовини з депутатами міської ради про дольову участь міста у придбанні обладнання. Шістсот сімдесят дві тисячі п'ятсот гривень депутати заклали у проєкт бюджету на наступний рік.  Питання розглядатимуть на найближчій сесії.